Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen mennyiségű B1 vitamint...

Milyen mennyiségű B1 vitamint kell szednem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a memória javításához, B1-et és Omega -3-t kell szednem, a B1-et orvossal kell feliratni, de mellé feltétlenül szednem kell a többi B vitamint is, mert veszélyes lehet, ha csak a B1-et szedjük. Most találtam egy olyan kapszulát, amiben van omega 3, és B2,B4,B6,B7,B12 vitamin. Ha ezt megveszem,még mindig nem tudom, hogy ehhez milyen adag B1-et szedjek, és tényleg csak háziorvos írhatja ki?
2017. nov. 12. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2017. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezeket olvastam én is, de ezekből nem derül ki, hogy mennyit kell szednem. Szóval köszi, a semmit! :-)
2017. nov. 12. 19:05
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

A B1-vitamin nem vényköteles, nem kell orvossal felíratni. A B1-vitamin vízzel elegyedő vitamin, azaz a felesleg kimosódik a szervezetedből úgy, hogy iszol és pisilsz. Nagy mennyiségben a B1-vitamin kiviszi a többi B-vitamint is. Nagy mennyiségnek számít, ha kilónként 40-50 mg-nál többet eszel naponta. Tehát ha 50 kg vagy, akkor ez 2000-2500 mg-ot, azaz 2-2,5 grammot jelent.


Valószínűleg ezért "veszélyes" csak a B1-et szedni, de nyilván nem fogsz ennyit beszedni, tehát fölösleges a többi miatt aggódni, nem kell ezt túlbonyolítani!


Az ajánlott napi adag 5-10 mg B1-ből egészséges ember számára, de ha konkrét problémára szeded, akkor 50-250 mg is lehet. Ez esetben nem testtömeg-kilogrammonként, hanem a teljes napi adag ennyi!


Jópár olyan készítmény van, amivel kedvedre pótolhatsz B1-vitamint.

Ha a többi B-vel szeretnéd, itt van a BioCo terméke 10 mg B1-gyel:

[link]

Ha magában pótolnád, itt a Jutavit 10 mg-os kapszulája:

[link]

Ha nagy dózisban pótolnál, vannak 100 mg-os kiszerelések is:

[link]

[link]

[link]


Omega-3-ra is vannak jó készítmények, az egyik leggazdagabb (EPA+DHA szinten) szintén a BioCo:

[link]


És egyébként a magnézium is segít a memóriának. Ha szednél, akkor magnézium-laktátot vagy magnézium-citrátot szedj, mindegyikből van többféle termék is.

(Megjegyzem, mindezt az infót egy alapos utánaolvasással Te is összeszedhetted volna a neten, de nyugodtan írd meg, ha valami még hiányzik, megkeressük Neked.) ;)

2017. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!