Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosi és a kórházi igazolá...

Az orvosi és a kórházi igazolás ugyanaz?

Figyelt kérdés
Nyilván nem véletlen van más neve. Azt mondták csak kórházi igazolással hiányozhatok, de ha viszek egy orvosit akkor el kell fogadniuk?
2017. nov. 14. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, egyértelmű, hogy nem ugyanaz. Az orvosi igazalas azt igazolja, hogy beteg voltál, a kórházi meg azt, hogy kórházban voltál bennfekvo betekent.

Ilyen igazolást mondjuk max a tb kérhet tőled tappenz szamitasahoz.

2017. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Orvosi és kórházi igazolást is el kell fogadniuk! De valóban nem ugyanaz.

A kórházi fehér, és az áll rajta, hogy osztályukon ettől-eddig ellátásban részesültél.

Az háziorvosi igazoláson pedig az van, hogy ettől-eddig betegállományban voltál + rá tudja írni, hogy keresőképes vagy-e (ilyen nincs a kórházin).

2017. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs rajt ilyen, második, mivel aki kórházi kezelés alatt áll eleve keresokeptelen. ...
2017. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

" aki kórházi kezelés alatt áll eleve keresokeptelen. ..."

Miért is?

ha én pl a bőrgyógyászaton megjelenek rendszeres kezelés céljából (mondjuk pikkelysömör), attól nem vagyok keresőképtelen.

Ha a gasztrón megjelenek rendszeres gondozás miatt pl colitis miatt, attól még nem vagyok keresőképtelen.

Ha a diabetológián cukorbetegséggel gondoznak, nem vagyok keresőképtelen.

Ha a tromboembólián gondoznak, nem vagyok keresőképtelen, stb, stb...

2017. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4. Az nem olyan eset, amire ha kérsz, orvosi igazolást adnak (hogy szakrendelésükön megjelentél)?

Olyat, ami távollét igazolás céljából kitűnő, csak épp arra nem fizetnek semmit.

2017. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval az ilyen bőrgyógyászat/gasztroizé/stb. rendelésen való megjelenés és kezelés nem számít kórháznak, akkor se, ha kórház területén van.
2017. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4,

a kórház erre nem ad neked igazolást. A kezelést végző orvos ad, tehát ugyanolyan orvosi igazolás, mint amit a háziorvos adna.

A kórházi igazolást a kórház adminisztrációs részlege adja ki és azt igazolja, hogy bennfekvo beteg voltál.

2017. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!