Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás esetén, mi az...

Magas vérnyomás esetén, mi az az érték ami már rosszul létet eredményezhet?

Figyelt kérdés
Egy családtagomnak 180/130 volt a vérnyomása. Próbáltam utana olvasni de nem találtam, hogy mi az a határ amikor mar bármikor rosszul lehet. Gondolok itt szédülésre, hirtelen csillagokat lát, majd ajulas. Ezek milyen értéknél jelentkeznek? 200, 220?
2017. nov. 15. 03:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Mikor fiatal voltam, huszonéves, egyszer megijedtem a körzeti orvostól és 170-et mért, na akkor elkezdtem érezni, hogy szédülök, majdnem lefordultam a székről. Néhány éve az üzemorvos 180-190-et mért, nem éreztem semmit, leküldött a körzetihez, mire oda értem már 210 volt, akkor se éreztem semmit. Arra fogták, hogy hozzá vagyok szokva, ezért nem érzek semmit. XD Ami hülyeség, mert itthon, vagy bárhol máshol, teljesen normális értékeim vannak, ha nyugalmas és rendezett az életem.
2017. nov. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!