Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni korpa ellen?

Mit lehet tenni korpa ellen?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok 2 éve korpás a hajam a szüleimnek nem merem elmondani mert félek hogy igénytelennek tartanak a nagynamám szerintem rájött mert ő vett korpa elleni sampont de nem basznál (a sampon WU2) (2naponta szoktam hajatmosni kb 10 percig) légyszi segítsetek hogy otthon fellelhető dolgolból mit lehet csinálni vagy esetleg valami különleges módón mossak hajat ne szárítsam meg vagy hagyja rajta a sampont egy darabig légyszi segítsetek

#haj #sampon #korpa #hajmosás #korpa ellen #korpásodásellen #koroaeltüntetése
2017. nov. 18. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Mintha a korpa annyira nagy gond lenne...
2017. nov. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondd el a szüleidnek, ez nem igénytelenség, ne aggódj.

A lényeg, hogy a fejbőröd ne fázzon meg: ha hideg van kint, húzz sapkát, ügyelj arra, hogy leizzadt fejjel ne legyél hidegen, hajmosás után csavard törcsibe a hajad, és szárítsd meg meleg levegővel (de ne a legmagasabb fokozaton)

2017. nov. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon durván az. Nekem olyan szinten nem termel zsírt a fejbőröm (mondjuk az arcbőröm is száraz, meg mindenhol máshol is), hogy nem nagyon tudnak vele mit csinálni. Kicsit sűrűbben mosom emiatt (2-3 naponta), a középvonalnál nagyon zsíros krémet szoktam rárakni kb. fél ujjnyi vastagon (reggelre azt is beszívja), és tényleg jót tesz neki a szárítás, és ne hagyd, hogy megfázzon.


Amúgy nekem semmiféle korpa elleni sampon vagy pakolás nem segített, de megfigyeltem, hogy mikor festem a hajam, akkor utána a következő hajmosásig nem korpás egyáltalán, sőt még talán után 1-2 további hajmosást kibír (vagy a krémhajfestéktől van, mert beszívja a fejbőröm, vagy a hidrogén-peroxidtól,ami fertőtleníti).Mivel fiatal vagy, így egyelőre próbáld végig a pakolásokat, samponokat, krémeket, hátha neked valamelyik használ. :)

Ez amúgy nem szégyen, ne kezeld úgy. Ez egy megoldásra váró probléma. Sok sikert és jó egészséget kívánok neked!:)

2017. nov. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat
2017. nov. 25. 09:45
 5/5 anonim válasza:
nekem a sentiree segített. próbáld ki esetleg, csak rendszeresen kell használni mert gyógynövény alapúak a hatóanmyagai
2018. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!