Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott fülzsír ellen mit...

Túlzott fülzsír ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Már a 2. Apple EarPods-ot nyírom ki a fűlzsírommal :D A 2.-at augusztus-ban vettem, és már megint az utolsókat rúgja, és hát nem túl olcsó. Jövőhónapban vehetek újat, 10e ft-ért. Most megtisztítottam nedves fültisztítóval, most működik, de kívácsni leszek meddig. Ez előtt volt egy urBeats fülesem, és az egy hétvégét bírt ki. Ha az osztálytársaim kölcsön kéreik a headset-et, nem merem odaadni, mert égő a beleragadt fűlzsír, és hát nem is túl higiénikus.. Szerintem ez már nem egészséges :D Mit tegyek?

2017. nov. 19. 17:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy a bal fülem eléggé fáj. Mintha be lenne dugulva, pedig hallok rendesen. Már volt ilyen probléma kb 1 éve, akkor is kicsit elkezdett fájni, aztán az egyik reggel annyira fájt, hogy a falat kapartam. Akkor kaptam rá fülcseppet, ami elmulasztotta 1 nap alatt. De most megint kezdődik :/
2017. nov. 19. 17:50
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem az utóbbi pár évben félévente el kell mennem kimosatni, semmilyen szer nem segít:S Pedig utálok orvoshoz járkálni, főleg, hogy ilyen "banális" oka van.
2017. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kimosatni? :O Gondolom az nem lehet kellemes :D
2017. nov. 19. 17:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Kellemetlen, de nem fájdalmas. Kb muntha telemenne a füled vízzel.

Olajat próbáltad? ( Most lusta vagyok rákeresni arra a cuccra, amit írtál)

2017. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Olajat? Mire?
2017. nov. 19. 18:01
 6/10 Higgany ***** válasza:
100%
Vegyél a gyógyszertárban paraffin olajat, kerül vagy 200 forintba. Napi 3 csepp amíg sok a zsír, aztán elég heti 2 csepp. Nekem állandóan bedugult, fél éve használom azóta nem volt egyenlőre gondom ezért merem ajánlani.
2017. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, majd kipróbálom :)
2017. nov. 20. 15:20
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Az "agybadugós" fülesek folyamatos használata sem éppen egészséges. Az egészséges fülben folyamatosan termelődik váladék, amely normális esetben semmilyen problémát nem okoz. Ha nagyon zavaró akkor meglátogatnék egy orr-fül szakorvost aki biztosan tudna jó tanácsot adni. Amennyiben a fülest sokszor és hosszú ideig használod akkor az egészségtelen mikroklímát generál a hallójáratban, amely szintén oka lehet a fokozott váladék termelésnek. Az emberi fül nem arra lett eredetileg kitalálva, hogy fülhallgatót tároljunk benne hosszú távon. A fültisztító pálcikát felejtsd el mert több kárt okoz mint gondolnád. A paraffinolaj annyit tesz, hogy higítja és részben oldja a váladékot amely alváskor kifolyik de nem feltétlenül használ mindenkinek. Használj hagyományos fülhallgatót, némileg higiénikusabb. a különböző reklámokban hirdetett csodaszerek haszna kétséges. A fokozott váladéktermelés nem utolsósorban gyulladáshoz is vezethet.
2017. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Az EarPods nem "agybadugós" füles :) Az In-Ear füleseket én sem nagyon szeretem, ez sokkal kényelmesebb. Voltam már vele orvosnál kb egy éve, semmit nem tudtak mondani egy fülcseppet írtak fel, aminek a hatására kifolyt a fülzsír (vagy valami válladék nem tudom pontosan). Illetve azt tanácsolták, hogy melegítsem, pl a "sópárna" erre tökéletes :D Csak hát egy kicsit büdös, de hát ennyi baj legyen :P :D
2017. nov. 20. 18:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem is volt Ear pods fülesem és úgy találtam ugyanúgy elzárja a hallójáratot mint a a többi :-)Még akkor is ha nincs rajta a szokásos gumisapka. A túlzott fülzsír termelődést az orvosok nem igazán kezelik (mert nem is igazán lehet) amíg rendben kiürül a maga útján és nem okoz egyéb problémát. Oka részben a genetika :-) Azért meggondolnám mégis a hagyományos fülest :-)
2017. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!