Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félek a sötétben, és nem...

Félek a sötétben, és nem tudok aludni miatta. Valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés
Pár hónapja valamiért elkeztem félni a sötétben, a sarokban egy furcsa teremtmény van, amitől félek. Hangokat hallok, suhogást, kattanást ilyen kis rövid, hirtelen hangokat. Egyedül vagyok a szobámban, a szüleim 2 szobával arrébb vannak.. Horror filmet nem nézek, félek az ilyen dolgoktól...lehet a múltam miatt volt, ami megint egy másik leves de...Valaki segítene, hogy küzjem le a félelmemet?

2017. nov. 20. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ugyan így vagyok.. vagyis voltam. Vettem éjjeli lámpát (vagyis egy égősort, hangulatos fényt ad és jól néz ki) és mindig megy valami egész este. Általában youtube. Van egy pár videó amit beraktam lejátszási listába direkt erre amibe nincs hangosabb hirtelen rész, én mondjuk leggyakrabban Végh Dórit szoktam estére rakni mert szeretem azt a csajt meg néha ilyen gagyi magyar sorozatokat ami sok van yt-n pl családi titkok meg zsaruk csak a lényeg hogy menjen valami és nem rendes hangerőn hanem halkan. Lehet nem megoldás de nem tudnék már enélkül aludni szerintem. Most csak azért nem alszok mert tanulok :D
2017. nov. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ja és egy idő után szundiba kapcsol a gép az éjszaka folyamán szóval nem megy végig mert reggelre mindig szunyiba van. De ha a tied alapból nem kapcsol ki akkor be lehet állítani. Tényleg lehet gyerekes de így voltam hogy mindig láttam meg hallottam valamit és egy kedves szimpatikus beszéd halkan megnyugtat. De szoktam Marist, Magyar Barbit vagy Szalay Istit is hallgatni bár az ő nevetése necces de attól szeretem :D tényleg már régóta így alszok el. 17/l
2017. nov. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerezz be éjjeli fényt. Kislámpa, égősor, világítós matricák, bármi. Hallgass zenét vagy hagyd bekapcsolva a tévét vagy valami filmet/sorozatot a számítógépen, esetleg a telódon. Vannak ilyen relaxálós/meditációs appok, lehet fényt meg zenét is beállítani, időzítővel.

Sajnos a félelem leküzdésére nem tudok tanácsot adni, én egészen kicsi korom óta nem tudok sötétben meglenni, pedig ha tudatomnál vagyok, már nem félek, de ahogy elálmosodom/elalszom, jönnek a pánikrohamok. Sajnos nálam már mindig megy a tv egész éjjel. :(

2017. nov. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ugy fogod a leghamarabbekuzdeni hogy megembereled magad, es farkasszemet nezel a felelmeddel. En is feltem 10 evesen a sotetben, ez valamilyen szinten igy van mindenkivel. Sotetben nem latunk, ez az oszton segitett oseinknek tobb ezer eve a tulelesben. Ha csak nem jar arra egy betoro minden oke lesz
2017. nov. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
en 29 eves vagyok, 9 eve egyedul elek, de vilageletemben csak tv mellett tudtam elaludni, es ez most is igy van. Fiatalabb koromban illetve amikor még uj volt az, hogy egyedul vagyok ejszaka az egesz hazban, akkor feltem is, azota pedig mar megszokassa valt, akkor is tv mellett tudok elaludni, ha pl a parommal alszok. A hang viszont 1esre van veve, ugy, hogy ne halljam a beszedet benne, mert akkor arra figyelnék, de ne legyen teljes csend a szobaban, mert ugy nem tudok elaludni
2017. nov. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!