Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi lenne a vérnyomá...

Tényleg ennyi lenne a vérnyomásom, vagy a vérnyomásmérő mér rosszul?

Figyelt kérdés

Itthon van egy vérnyomásmérő, és mostanában szoktam nézni a vérnyomásomat, mert a szisztolés érték magas 140-160 között általában, viszont a diasztolés az 55-70 közötti. De egyik nap pl. 130/50-et mértem, ami a szisztolésra jó, de a diasztolés alacsonynak tűnik. Meg van hogy egymás utáni méréseknél is mást mérek, meg a másik karon is mást.


Olyanról olvastam, hogy ezek az elektronikus vérnyomásmérők (tehát nem a higanyos meg pumpálós ami a rendelőben van) állítólag úgy mérnek, hogy a középnyomást "érzékelik" és az alapján algoritmussal számolják ki a két értéket Lehet ezért ilyen nagy a különbség? Eléggé vastag karom van.


Mert ha a diasztolés is 80 körül lenne, akkor még el is hinném, de így ez nekem furcsa, hogy 70nél soha nem több, a szisztolés érték meg rendre magas.


Gondoltam már persze, hogy megnézetem orvossal, de őszintén szólva ha kiderülne, hogy 145 körüli a szisztolés, arra még nem szívesen szeretnék gyógyszert szedni (inkább tartós 150 felettitől) meg állítólag impotenciát, meg inzulinrezisztenciát okozhat (van egy kis túlsúlyom, így ez főleg para)


21 (nemsokára 22) éves srác vagyok amúgy.



2017. nov. 22. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a vérnyomásod, de csak beparázod ezeket az értékeket. Különben sem szabad egymás után többször mérni a vérnyomást, mert az csaló. Ha kórházba kerülsz, akkor naponta egyszer mérnek vérnyomást, és aznapra annyi...
2017. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Igen ezt nem írtam, de benne van ez is, hogy pszichésen tudom hogy vérnyomást mérek, és nem annyira nyugalmi az állapot mint kéne. Azért szokott a második mérés szerintem alacsonyabb is lenni. (1 percet hagyok két mérés között.)

Csak ugye azt szokták mondani hogy a szisztolés 140 felett már magas :/

2017. nov. 22. 16:40
 3/3 anonim válasza:
50%

Hát szerintem meg nem normális a vérnyomása. a diasztolés vérnyomás 80 alatt meglehetősen alacsonynak bizonyul, főleg az 50. Az is lehetséges, hogy nem megfelelő a vérnyomásmérő. Szerintem mindenképp fel kéne keresni egy orvost mert a vérnyomás nem egy játék :(

Bocsánat nem vitaként szántam és nem ijesztegetésképp de nekem ez a véleményem

2017. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!