Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat az arcom/arccsontom?

Mitől fájhat az arcom/arccsontom?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt, fájlaltam jobb oldalt az arccsontomat. Elakartam menni másnap az orvoshoz. Vettem be fájdalomcsillapítót, aznapra el is múlt. Másnap semmi panaszom nem volt, aztán végül úgy voltam vele, hogy elaludtam azon az oldalt az arcom. Ma ismét úgy keltem, hogy fáj, de volt egy-két elintézni valóm, ezért nem tudtam elmenni orvoshoz. Mikor hazaértem, lefeküdtem aludni egy kicsit, és most már nem csak az arccsontom fáj, hanem egy kicsit alul az állcsontom is. Mit gondoltok mi lehet a probléma? Benne lehet a pakliban, hogy a bölcsességfogaim kezdtek el mocorogni? Fáj felül, illetve alul is az ínyem. Édesapám szerint az étel dörzsölte ki az ínyemet, ezáltal fájhat az arcom, illetve az állkapcsom. Mit gondoltok mi állhat a háttérben? Fogprobléma, arcüreg gyulladás, valami ártatlan dolog (célzok itt az ételre, azon belül édességre, keksz), vagy esetleg valami más?

2017. nov. 23. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. 10 napja hasonló problémám volt. Azt gyanítottam hogy a panelházi száraz levegőn való huzamos idejű tartózkodás után tettem a hidegben egy kb. 60 km-es biciklitúrát. A fájó oldalon ha az egyik gyökérkezelt fogam megmozgattam vagy ha ráharaptam akkor fájt is. Majdnem azt hittem ki kell húzatni. De aztán a pihenés és az idő múlása meggyógyította teljesen a fájó arccsontot.

Nem tudom mi lehetett ez a jelenség, mert máskor is tettem meg hidegben nagyobb túrákat is, mégsem volt semmi gond. Itt a gyakorikérdéseken nemrég olvastam egy szintén ilyen jellegű kérdést, vagyis különös hogy nem vagyunk ezzel egyedül.

2017. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gyökérkezelt fogaim nekem is vannak, nem is egy, azokra már végleges gyökértömés várt, szóval (elméletileg) nem is lehetne már velük probléma.
2017. nov. 23. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem a gyökérkezelt fogam tömése fájt hanem a gyökér és a csont érintkezési felülete. Gondoltam arra is hogy nagyot haraphattam rá és megmozdulhatott a csontban. De lényeg hogy meggyógyult. Kissé dagadt is volt azon az oldalon az arcom. Utólag visszagondolva nem a hideg árthatott neki hanem nagyot haraphattam rá és megmozdulhatott a csontban a gyökér. De a tapasztalatom szerint a csont magába növi újra az ilyen megmozdult gyökeret, ahogy a titán műgyökeret is.
2017. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!