Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Milyen gyakorlatokat végezzek, hogy ne legyen gerincferdülésem?

csak a képeken vettem észre hogy mennyire magamba görnyedek,ami nagyon rossz hatással van magamra,mit csináljak hogy ne így tartsam magam?

2008. okt. 23. 20:57  Privát üzenet  

A válaszok
Ha még nincs gerincferdülésed, akkor egyszerűen erősítsd a törzsizmaidat, vagyis a hát- és hasizmokat. Ha már van, akkor mindenképpen konzultálj gyógytornásszal, hogy milyen jellegű gyakorlatokat végezz, mert rossz irányú mozgással ronthatsz is a helyzeten.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2008. okt. 23. 21:10 Privát üzenet

Ha még csak görnyedsz,akkor viszonylag könnyen ki tudod ezt javítani.Én ajánlom a Pilatest,erre (is) nagyon hasznos. Más hát- és hasizom erősítő gyakorlatokat is végezhetsz. A lényeg,hogy igyekezz,akard csinálni és változtani a görnyedtségen,és kis idő múlva már változást fogsz észleni. És ha épp nem tornázol,akkor is húzd ki magad (ha megerősödtek az izmaid,könnyebb lesz)

Ajánlom Alan Herdman Pilates c.könyvét,pár edzés után már eredményeket fogsz elérni (tapasztalat)

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2008. okt. 26. 08:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gerincferdülésem van, ortopédián adnak olyan papírt ami ezt igazolja, és amivel olcsóbban lehet uszodába bérletet váltani?
Hasizom erősítő gyakorlatokat szeretnék csinálni, de nem tudom melyek a leghatásosabbak. ötletek, tapasztalatok? Kort is írjatok légyszi.17/L
Gerincferdülésem van. Régebben jártam gyógytornára, de nem szerettem. Most szeretnék tornázni itthon. Segíthet valamit, ha mindennap csinálnám?
Milyen szíverősítő gyakorlatokat ajánlotok?
Gyógytorna gyakorlatokat találok valahol?
Milyen gyakorlatokat csináljak, ha van egy enyhe gerincferdülésem?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!