Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt egyszerűen nem értem!?

Ezt egyszerűen nem értem!?

Figyelt kérdés
Napi 1200 kalóriát fogyasztok, próbálok egészséges életmódot folytatni. 14 éves lány vagyok. A suliban volt egy mérés, amin (4cm el kevesebb magasságot,) 5kg-mal több súlyt mértek. Mondanom sem kell nagyon rosszul esett... Kb. 5 hónapja próbálok egészséges életmódot folytatni, voltak kisebb kilengések,amikor pár napig azt értem amit kívántam, de 1-2 napnál nem volt több. Szerintetek tényleg lehet, hogy 5kg-t hiztam?
2017. nov. 24. 19:33
 1/4 A kérdező kommentje:
*ha hiztam, akkor mit tanácsoltok?
2017. nov. 24. 19:34
 2/4 Molyember ***** válasza:

Azt tanácsolom, amit az összes hozzád hasonlónak szoktam, és amit sosem fogadnak meg: nem a számokkal kell törődni, hanem a látvánnyal. A súlyod lehetett több attól, hogy más mérleggel mértek, és legalább az egyik rosszul mér. És? Ha a mérleg többet mutat, akkor hirtelen dagadt leszel, pedig tíz perce még nem voltál?

Írtad, hogy próbálsz "egészséges életmódot folytatni", de mintha arra nem gondolnál, hogy ebbe a lelki egészség is beletartozik. Márpedig ha azt hiszed, hogy híztál, ha az orvosnál a mérleg többet mutat, mint az otthoni, akkor messzebb vagy az egészségestől, mintha el lennél hízva. Gondolkodj is, az fontos.

2017. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mérd meg magad otthon is, vagy rendelőben. Lehet nem is híztál, csak rossz volt a mérleg. 1200 kalória elég kevés. Inkább sportolj, tornázz napi szinten.
2017. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Utolsó! Nekünk mimden nep van tesióránk, emellet álltalaban gyalog megyek haza, ami 30 perc setat jelent, a nehéz táskával. Emellé jönnek még az otthoni edzések.
2017. nov. 25. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!