Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak hozzá a stressz...

Hogyan szokjak hozzá a stresszhez? Egyáltalán, jogosan érzem magam leterheltnek?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok , kb. 17 órám van az egyetemen egy héten , ezen kívül egy óra amire a nyelvvizsga miatt járok , szemináriumos óráim vannak szóval be kell járnom szinte mindre. Vannak hétről-hétre beadandók - kb. 3 szokott lenni hetente , ezek fordítások és esszék - , zh-t is szoktam is írni, változó hogy egy héten mennyit ,általában minden héten egyet vagy kettőt , vannak kötelező olvasmányok amiket el kell olvasni , igazán 3 a kötelező , ez még nem olyan sok , bár van köztük hosszabb könyv is. A tanulás mellett nyilván megcsinálom a takarítást , elmegyek a postára , ilyesmiket is intézek illetve utazok minden héten.Nem mindig érzem magam stresszesnek de a hét végére már mindig elfáradok.Őszintén szólva soknak érzem ezt a 17 órát , mert amúgy tudok mellette többé-kevésbé tanulni de valahogy csak éppen hogy elég az időm mindenre . Meg valahogy majdnem minden nap hullafáradt vagyok a nap végére mert ennyi óra egyébként is fárasztó némileg de van hogy még este utána ülök le kötelezőket olvasni vagy beadandót írni.Mit tegyek hogy kezelni tudjam a stresszt?Néha úgy gondolom túlvállaltam magam és túl vagyok terhelve.Általában van minden héten egy mélypontom, többnyire pénteken , mert addigra eleve nagyon elfáradok és akkor úgy érzem utálom az egészet. Néha azon is elgondolkodtam már, jó helyen vagyok-e , de amúgy végülis érdekel amit tanulok általában.
2017. nov. 25. 10:38
 1/10 A kérdező kommentje:

Tudom ,hogy hosszú lett de rövidebben nem tudtam volna leírni.


Persze gondolom vannak szakok amik még ettől is durvábbak , pl. egy orvosi...vagy jog.

2017. nov. 25. 10:43
 2/10 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit idősebb vagyok, de régen még úgy volt, ahogy hallottam, hogy az egyetemistának nem kellett az összes órára bejárniuk. Szerintem csináld azt, hogy amelyik órát lehet azt kihagyod.
2017. nov. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen-igen! Az egyetem mar nem az a klasszikus iskola. Mondjuk a tanarok szeretik latni az arcokat, de azert az egyetemi orakat jol belehet osztani ... igen am, de mint tudjuk, az egyetemistak delutanonkent nem feltetlenul a konyvtarban ulnek (nem ugy vizsgaidoszak kornyeken). Mondjuk az is igaz, hogy keves egyetemista lakik nyugodt korulmenyek kozott ... szoval igen, van stressz elegendo.

Vigasztaljon a tudat, hogy a legtobb egyetemista tulelte es valoszinuleg Te sem fogsz belehalni.

2017. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a legtöbb órámra muszáj vagyok bejárni mert sokszor van katalógus. Meg van amire meg azért járok be mert feleannyira se érteném ha nem ülnék bent.


Most másodéves vagyok, a jegyeim amúgy általában jók, arra nem panaszkodok nagyon. De egyszerűen úgy tűnik nekem, hogy néha már beszippant a stressz. Valahogy már olyanokon is stresszelem magam ,amin nem kellene , ami nem is az egyetemmel kapcsolatos. Szerintem ez részben onnan ered hogy eleve stresszes vagyok , főleg a hétköznapi tennivalók miatt. Viszont ez se mehet így sokáig , mert már néha a környezetem rovására megy , mikor valakivel összeveszek mert én felhúzom magam vagy elkeseredek az apró dolgokon is.

Szerintem muszáj lenne valahogy elhagynom ezt az egész stresszt vagy csökkenti legalábbis rajta...de nem tudom hogy.Vannak dolgok amik kifejezetten jó hatással vannak rám - pl. olvasás, amikor nem a kötelezőket kell olvasni - de arra meg nincs sokszor idő a sok más miatt.

Mert éppen elég a kötelezőket elolvasni....meg ugyebár tanulni kell a zhk-ra..így meg már főleg csak nagyon estefelé lenne időm rá , mikor fáradt vagyok.

Pedig jelenleg csak ebben látnám a megoldást...nem találtam még mást ami jó lenne a problémámra.

2017. nov. 25. 15:57
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként az a baj részben hogy én túlvállaltam lehet magam , mert vannak ilyen egyetemen kívüli dolgok is amiket csinálnom kell pl. nemzetközi nyelvvizsgát bevállaltam mert elvileg az erasmushoz is jó...stb főleg ezért vállaltam mert egy időben nagyon azon voltam hogy kimennék...de már ez is egy nyűg, de nem akarom abbahagyni mert büszke lennék magamra ha sikerülne, meg már kiadtam érte a pénzt és készültem eddig rá....már azt várom hogy meglegyen.


Meg az is a baj hogy sok minden érdekel..így volt óra amit felvettem pedig nem lett volna muszáj...

Kellett tesit is csinálni, az kötelező , de abból már legalább ez az utolsó félévem és akkor letudom.


Van egyébként olyan órám amin teljesen felesleges ott ülnöm mert nem is értem amit magyaráz a tanár, senki a csoportomból nem érti, nem is érdekel az óra...viszont van katalógus így legfeljebb hiányozhatok 1 vagy 2 alkalommal de amúgy meg be kell járni.

Na ez tényleg egy olyan hogy szívem szerint sose mennék be rá , de kénytelen vagyok.

2017. nov. 25. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne akarj túl sokat csinálni egyszerre. Tanulj, amennyit tudsz, de nagyon fontos, hogy a kötelezettségeid mellett legyen lehetőséged a kikapcsolódásra, valami, ami "kitisztítja" az elméd, így nem fogsz stresszelni a túl sok feladatod miatt, hiszen lesz erőd készülni.


Ha tényleg szereted azt, amit tanulsz, akkor nincs gond. Akkor gondolkodnék el a helyedben, ha már nyűgnek éreznéd.


Megkérdezhetem, hogy mit tanulsz?

2017. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Általában szeretem , a legtöbb óra elég érdekes...viszont megmondom őszintén , hogy mikor eljön az a bizonyos mélypont , akkor már van ,hogy nyűgnek érzem , pedig egyébként érdekel ...és annyira nincs is más szak amire azt mondanám hogy váltanék. Csak mikor van ez a mélypont, akkor van egy ilyesmi érzésem.

Bár szerintem akkor se magát a szakot érzem nyűgnek hanem a napirendem , a sok tennivalót együttvéve.


Nyelvszakos vagyok egyébként alapszakon , és majd fordító MA-ra szeretnék menni. Vagy legalábbis most ez lenne a célom.

2017. nov. 25. 22:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy időben én is fordító szerettem volna lenni, aztán fordulatot vett az életem, így teljesen más irányba fogok továbbtanulni. Ezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy sejtem, miért jelentkeztél erre a szakra, tudom, hogy mi vonzott benne, de tényleg fontos az, hogy jól be tudd osztani az időd és ki tudj kapcsolódni. Nem szabad hagyni, hogy túl egyhangúak legyenek a hétköznapok, mert ebbe is bele lehet fásulni és utána már nem akkora érdeklődéssel állsz majd a tanuláshoz, mint előtte.
2017. nov. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nem az a legnagyobb gond, hogy sokat tanulok, hanem az hogy ennyi órám van..

Meg lehet valami más időbeosztás is kellene..

Pl. nem tanulni órák után már semmit..és csak hétvégén tanulni,....ezen is gondolkodtam , csak akkor meg a hétvége lesz nagyon zsúfolt

2017. nov. 26. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont fordítva csinálnám: minden nap max egy óra pihenés az órák után, ilyenkor csináld azt, ami kikapcsol. És utána ismételd át azt, ami aznap volt az előadásokon. Hétvégén pedig csinálj egy nagyobb ismétlést, olvasgass a témában, a saját szórakozásodra. És ami a legfontosabb: az idő nagy részében pihenj. Az a lényeg, hogy ne azt érezd, hogy kötelező tanulnod az adott tárgyat. Ez a gimiben van. Egyetemen azt tanulod, amit te választottál és azért, mert szereted, érdekel (legalábbis jobbik esetben).
2017. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!