Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betegszabadsággal dolgozni?

Betegszabadsággal dolgozni?

Figyelt kérdés

Sajnos betegszabira kellett jönnöm, felső légúti fertőzés miatt. Pénteken már itthon maradtam, hétvégén kúráltam magam, most úgy voltam vele hogy még 2 napot itthon maradok, hogy teljesen helyrejöjjek. Kimentem a háziorvoshoz, aki megvizsgált, tüneti szert írt csak fel az orrdugulásra, köhögésre. Annyira már nem vészes, 85%-ban már helyrejöttem. De csütörtökön vissza kell mennem ellenőrzésre.


Na már most, így ünnepek előtt nem nagyon esik jól 1 hét kiesés, pláne így hogy már szerdától tudnék dolgozni. Feleslegesnek tartom az 1 hét itthon maradást. Ilyenkor úgymond "táppénz" alatt elmehetek szerdán dolgozni? Igaz a papírt csak csütörtökön kapnám meg, erre a hétre már szinte 100% hogy kiírna csütörtökön, 1 napra szinte biztos hogy nem küldene már el dolgozni.


Vagy ne kavarjak, és ha már így adódott maradjak itthon?



2017. nov. 27. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha valaki táppénz alatt dolgozik az táppénzcsalás. Be kell menni a háziorvoshoz, mondani neki, hogy jobban vagy, mennél dolgozni és kiír keresőképesnek.
2017. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!