Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lehet az hogy legalább...

Miért lehet az hogy legalább 2x nehezebb vagyok mint egy korombeli ugyanilyen testalkatú személy?

Figyelt kérdés
Egy kicsit pufi vagyok. És azt vettem észre hogy még a hasonló testalkatú oszályársaim is kb fele akkora testsúllyal rendelkeznek mint én.Ez kb azt jelenti hogy míg ők olyan 50-60kg-osak addig én majdnem 100 vagyok.

2017. dec. 7. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolj bele: három dimenzió van. Ha egy testnek (pl. egy kocka, de akármi) a térfogata 1, akkor egy minden irányban kétszer akkora testnek a térfogata már 8. Viszont ha azt akarom, hogy csak kétszer akkora legyen, akkor elég, ha minden irányban csak kb. 1,25-szöröse. Vagyis egy negyednyivel nagyobb. Ezzel azt akarom mondani, hogyha az egyik ember 20 centi széles a másik 25, az látszatra nem tűnik hihetetlen nagy különbségnek, de mivel 3 irány is van, ezért térfogatban és tömegben az máris kétszerese lesz.


Egyébként az ember nem mindig látja jól magát a többihez képest. Ne félj, kívülről nézve, ha melléállnál egy 50 kilós gyereknek, azt hiszem, mindenkinek ordítana a különbség. Az is megtévesztő szokott lenni, ha éppen bő ruhák vannak divatban, aztán nem tudni, tényleg akkora combja van az illetőnek, vagy csak egy karó van alatta.

Sokakat a lazább ruhák miatt nagyobbnak képzelünk.

2017. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!