Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Kb 2 dl bor + fél szem...

SOS! Kb 2 dl bor + fél szem Betaloc puzuscsökkentő = lesz bajom?

Figyelt kérdés

Kb 9 órakor íttam 2-3 dl bort kólával. Azóta ettem szendvicset, tejet, mrg sütit. Most negyed egykor bevettem egy fél szem(=25 mg) 50 mg Betaloc gyógyszert,.... És most félek, hogy lesz vmi bajom? Le fog nagyon csökkenni a pulzusom? Aggódom nagyon. Elfelejtettem hogy ittam bort. Most meg már nagyon kalimpált s szívem (90) azért vettem be a gyógyszert.


Köszi

20L (173 cm, 70 kg)


2017. dec. 10. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Olyan k ideges leszel, hogy többet nem csinálsz ilyet. Szedtem Betalocot, semmi bajod nem lesz. (Bár nem forszírozom a gyógyszerre ivást). Ha a közérzeted esetleg nem lesz tökéletes (húszévesen ezt még észre lehet venni :) ), akkor sem, max mélyebben alszol.

Persze, h kalimpált, a bortól.

2017. dec. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogy tudományost is mondjak: az alkohol négy óra alatt lebomlik. (átolvastam újra a kérdést). Ezt majd tartsd észben, ha vezetsz. Nem lesz baj.
2017. dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk te fiatal vagy, (fent bírsz lenni hajnalig is), de ittál is, és éjjel az ember vérnyomása alacsonyabb. Nem attól kalimpált? Boroskólát ittál, az jobban üt.

De apám borra tejet inni... Más bajod lesz neked holnap, nem a Betaloc.

2017. dec. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Hát a vicc, hogy évente 1x iszok

Akkor is ilyen pancser vagyok 😁

Remélem, nem lesz semmi bajom. Csak a szívem ne álljon meg, a többi mellékhatás nem érdekel

2017. dec. 10. 00:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide, hogy éjjel alacsonyabb az ember vérnyomása? Nekem 90 volt a pulzus
2017. dec. 10. 00:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha alacsony a vérnyomás, jobban ver a pulzus. Magamnak úgy mondtam, hogy azért, hogy "utolérje".

Éjjel alacsonyabb, egyértelmű, mindenkinek, bioritmus.

Alacsony vérnyomású voltam több évtizedig, míg el nem kezdett ugrálni :D. Boldog húszas évek :D.

Bocsánat, éppen beteg vagyok.

2017. dec. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy nem lesz baj.
2017. dec. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát, még élek, virrasztok 😁 Most egy kicsit jobban fáj az egyébként is mindig szúrkálgató mellkasom. Neked egyébként milyen betegséged van, ha szabad kérdezni?
2017. dec. 10. 01:31
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem anyósom van :(

Már nem szedem a Betalockot, akkoriban alacsony volt a vérnyomásom, és egy időben, gondolom, stressztől, tartósan magas volt. Mondjuk én "szerettem", nekem bevált. Egykori alacsony vérnyomásúként ma is kiröhögnek, ha megmondom nekem mennyi a magas, de nem ehhez voltam szokva. Akkor egy hétig dobolt a fülem, konkrétan tudtam, mi bajom. Aludjál nyugodtan, mert holnap meg attól lesz panaszod, hogy virrasztasz. Én is azt teszem.

2017. dec. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jelentem, itt vagyok, megvagyok, semmi bajom nem lett szerencsére! :)

Köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 11. 05:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!