Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívritmuszavar?

Szívritmuszavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már napok óta figyelem, hogy valami nem stimmel velem (hónapok óta érzem, hogy nem jó valami belülről, de eddig halogattam). 3 napja egyfolytában fáj a fejem, lüktet. Magas a pulzusom és alacsony a vérnyomásom. De simán van olyan is, hogy alacsony a pulzusom az amúgy is alacsony vérnyomásom mellé. Hiába iszom meg a napi 2,5-3 liter vizet, sosem megy a normál tartományba a vérnyomásom. A szüleim szerint ilyen típus vagyok, szerintem meg... valami nagyon nem jó belülről. Néha egyik másik szemem bevérzik és olyan rosszul vagyok, hogy ha felállok szinte összeesek, de a bevérzések nagyon hamar elmúlnak. Hétfőn akarok elmenni a háziorvoshoz, remélem kapok valami útmutatót és beutalót is (időpontot úgyis csak jövő év valamikorra kapnék bárhol), hogy hová is kell először fordulni. Nem a netről kell orvosolni magam, de a tüneteim alapján nekem gyanús a szívritmuszavar. Nem vagyok se nem kövér, se nem vékony és ülőmunkát végzek.


Szerintetek? A szüleim teljesen hülyének néznek, hogy menni akarok kivizsgáltatni magamat, szerintük tök felesleges. Szerintem meg éppen ideje már, hogy pontot tegyek a végére.


2017. dec. 10. 08:28
 1/2 anonim válasza:

Te érzed magad rosszul, nem a szüleid... mennj el kivizsgálásra.

Szerintem nem szívritmuszavarod van. Nekem nagyon súlyos szívritmuszavarom volt. Annak a tünetei: légszomj, mellkasi fájdalom, szédülés, hirtelen fáradtság, ájulás, esetleg szívleállás. Nekem ezek voltak. Remélem neked egyik sincs.

2017. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A szédülés sűrűn van, de én mindig ráfogom, hogy a frontra vagyok érzékeny (ami igaz is, mert a frontokat nagyon megérzem), vagy esetleg elfelejtek elég vizet inni és azért, vagy mert stresszelek. Indokolatlanul sok a fejfájásom, fronttól függetlenül, mostanság a hagyományos fejfájások mellett a kisagynál fáj. Ami viszont fura nekem, hogy sokszor érzem azt, mintha a szívem egy-egy olyat verne, ami nem odavaló, vagy olyan erőset, hogy feltűnő. Vagy van, amikor duplát ver, legalábbis így érződik. Főleg fekvéskor érzem, amikor max a plafont nézem egy ideig és feltűnik.
2017. dec. 10. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!