Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfázás, influenza vagy...

Megfázás, influenza vagy kezdődő tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
Péntek este kezdődött az egész. Fejfájás, én ráfogtam, hogy a frontra vagyok érzékeny és amiatt vagyok rosszul. Aznap éjszaka rossz volt a gyomrom és hányingerem volt. A torkom fájt, de azért nem gyanakodtam semmire sem, mert sok volt a savam és azt hittem, hogy a nyelőcsövet felmarhatta picit a sav (ennyire nagyon ritka). Szombaton enyhe fülfájás a fejfájás mellé, és a rosszullét, torokfájás, amit még mindig a savra fognék rá. Szédülés, hányinger. Vasárnap erős fülfájás, hányinger reggel, fejfájás, levertség. Étvágyam volt még. Délutánra már másképp fájt a fejem, gondoltam, hogy valami nem fog passzolni. Estétől enyhe orrdugulás. Reggelre taknyos vagyok, a torkom ugyan most még nem fáj, de enni is egy kis szeletke kenyér felét ettem meg, több nem kell. Kortyolgatom a vizet apránként, mert amúgy hányingerem van. Meleg teát innám, ha nem jönne rám a hányinger. Hasmenésről még nem tudok, de lehet ami késik nem múlik. Lázam még nincs... még. Doki csak délutan lesz. Bár lehet el fog küldeni egy sima megfázás gyanújával, mivel csak "enyhébb tüneteket" produkálok - remélem nem is lesz durvább. A hányinger miatt vagyok szkeptikus a megfázás terén. Most fekve egyelőre kevésbé akarom kirakni a taccsot. Mosdóba menet nem tudtam, hogy hánynom kell vagy szimplán esek össze. Szerintetek?
2017. dec. 11. 09:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Voltam már tüdőgyulladásos anno vagy 15 éve és csak nagyon halványan élnek bennem a tünetek. Bágyadtság, étvágytalanság, aludtam sokat, magas láz. Hányinger nem rémlik. De bármi legyen is ez, lehet még nagyon az elején járok.
2017. dec. 11. 09:51
 2/7 A kérdező kommentje:
De lehet sima megfázás is, csak egy erősebb verzió. Egy két nap úgyis eldönti az egészet.
2017. dec. 11. 10:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Influenza esetén szinte egésznap 38fok felett van a lázad..Ha fáj a mellkasod, köhögsz eléggé akkor tüdőgyulladás..De amúgy ez az hányinger,hasmenés, láz,stb..Ez szerintem inkább valami vírus..
2017. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Ez csak a Soros terv része...
2017. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is inkább vírus. Eddig a hátamat nem érzem, hogy fájna. A derekamat viszont igen, a sok fekvéstől, nem szoktam egész nap ágyban maradni. De inkább úgy vagyok vele, hogy kipihenem, minthogy később súlyosabb legyen - még van rá lehetőségem, hogy itthon kipihenjem. Taknyos vagyok rendesen, sárga orrváladékkal. Köhögni köhögök, de csak időnként, inkább száraz köhögés.


Néha érzem, hogy jönne fel valami, csak mégse - anyáék vettek nekem Ambroxolt, hogy hátha az segítene - bár vérvételre akartam beutalót kérni, megnézni, hogy a veséimmel minden rendben van-e, de most hiába mennék el, úgyis csak azt mutatná, hogy valami gikszer van a szervezetemben a megfázás vagy vírus miatt.


Hányinger mikor hogy, fura, mert nincs az az émelyítően hányingerem... eddig, csak olyan hirtelen fellépő érzés, aztán ha elég levegőt nyelek és büfögök (refluxom van, így tudom csak enyhíteni a feszítő érzést a gyomromból - tapasztalat, ha túl sok levegőt nyelek), akkor alábbhagy. A hasam fáj, mintha hasmenés lenne majd belőle, de még nem tart ott. Lázam és hőemelkedésem sincs eddig szerencsére. Viszont ülve, állva, járkálva szédülök, gondolom még marhára nem vagyok közel a gyógyuláshoz. Az is lehet, hogy azért van kínja a beleimnek, mert sok folyadékot iszok és kevesebbet eszek, mint szoktam... ki tudja. A fejfájás az általában mindig van.

2017. dec. 12. 11:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy lett, ahogy saccoltam. Elmentem a dokihoz és mondta, hogy megfázás, ha rosszabb akkor jöjjek vissza pár napon belül.
2017. dec. 12. 11:27
 7/7 A kérdező kommentje:

A hasmenésre van egy másik teóriám, de lehet fals. Sokat rágózok még mindig. Eddig simán elment 1,5-2 csomaggal 1 nap, most már talán egy fél csomaggal, de ezt még csökkenteni akarom. Lehet a rágó is betesz a hasmenés érzésnek.


Vagy akár lehet hasmenésem is majd, csak még készülődik. És a rágó csak rádob az egészre egy lapáttal. Ki tudja. Napok kérdése és kiderül.

2017. dec. 12. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!