Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ügyfélkapu és az anyakönyvi...

Ügyfélkapu és az anyakönyvi kivonat mire jó? Kell egyáltalán nekem?

Figyelt kérdés

Illetve ez az EU-s TB kártya-féleség.


Vajon nekem kell valamelyik? Külföldön élek 13 éves korom óta, viszont már nagykorú vagyok. Jönni-menni személyivel szoktam, viszont most hazamegyek Magyarországra és szeretnék csináltatni egy útlevelet is. Csak az anyakönyvimet valahol elhagytam... Kell ez az útlevél igényléshez? Illetve ha nem, attól még jó ha van anyakönyvim? Miért?


Amíg ezeket gugliztam, találkoztam az ügyfélkapuval és az EU-s TB kártyával. Ha már otthon vagyok, ami nem sűrűn történik meg, gondoltam mindent elintézek most.

Vagy felesleges az egész? Időpazarlás és semmi hasznot nem nyújtanak ha nem is magyarban élek? Vagy mégis jó azért... Nem?



2017. dec. 14. 00:44
 1/3 anonim válasza:

Útlevélhez személyigazolvány kell. Anyakönyvi kivonat nem.

Ha külföldön fizeted a TB-ét, akkor itt nem kell, illetve EU-s TB kartyát nem kaphatsz itt, hanem ahol élsz.

2017. dec. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. És lenne bármi hasznom abból hogy csináltatok anyakönyvit meg ügyfélkaput? Ha már úgyis otthon járok.
2017. dec. 14. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem fizetsz otthon tb-t, nem fognak neked csinátatni.


Tök felesleges, neked minden ügyedet OTTHON kell intéznd, ahl élsz.


Csináltass EU-s kártyát az országodban, aztán pislogj, mikor nem látnak el Magyaroroszágon.

Tapasztalat - igen, kötelesek lennének, de minket lazán leszart az orvos, mikor mentünk, hogy gond van.

2017. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!