Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit érez egy dadogó, mikor dadog?

Mit érez egy dadogó, mikor dadog?

Figyelt kérdés

2017. dec. 15. 13:59
 1/4 mantis religiosa ***** válasza:
Mintha leblokkolna a nyelved. Nem mozog, nem tudod az adott szót megformálni, kimondani. Elég rossz érzés.
2017. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem idegességet, legalábbis én az lennék. Ismerek valakit, aki megtanult úgy beszélni hogy mindenhova mond egy a betűt és így nagyjából el tudja kerülni a dadogást.
2017. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos szavaknál megakad és hiába prbálja kimondani nem megy csak nő benne az idegesség és egyre inkább dadog. Ugyanakkor szerintem sokkal változatosabban tud beszélni. Egy igazán dadogós ismerősöm volt azt láttam rajta hogy amikor megakadt a bűnös szó helyett egyből próbált mondani vagy két rokon értelmű szót. Persze azt se sikerült mindig csont nélkül kimondania szegénynek.
2017. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg eltolni egy nehéz tárgyat vagy a falat (ilyenkor ösztönösen visszatartod a levegőt, hogy nagyobb erőt tudj kifejteni) és közben beszélni. Kb. hasonló érzés dadogni.
2017. dec. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!