Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megrázott az áram?

Megrázott az áram?

Figyelt kérdés
Kihúztam a konektorból a laptop töltőjét. Majd szépen össze akartam csavarni, mint ahogy azt máskor is szoktam (tudjátok arra a téglalapra rácsavarom az egész kábelt) majd ekkor mintha megrázott volna vagy nem tom mivel még sosem rázott meg áram. Én gondolom hogy megrázott mivel egy 5-10 másodpercig egy kicsit zsibbadt a kezem. Most semmit sem érzek. Lehet valami bajom tőle? És van akit már valahogy többször rázott meg az áram és semmi baja nem lett? Azért kíváncsi vagyok hogy mit gondoltok bár nem nagyon aggódok mert az egyik barátomat már nagyon sokszor rázta meg így áram.

2017. dec. 16. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég sokszor megrázott a 220/230, az élet már csak ilyen. Nekem is zsibbadt tőle a kezem, ennyi, hamar elmúlt. Általában rendesen átszalad az ember külsőbb rétegein, nem megy mélyre, hogy gondot okozzon. De tudományosabb magyarázatot nem tudok adni.
2017. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nekem nem kell tudományos magyarázat, elég nekem valami egyszerű is :D
2017. dec. 16. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sem lett tőle. Mindenesetre, ettől függetlenül javaslom, hogy a laptop töltőjét ne tekerd szorosan rá arra téglalap alakú valamire, mert hama hama a szemétre dobhatod. Sőt, semmilyen elektromos kábelt ne tekerj össze szorosan, ráadásul mindig ugyanúgy, mert ezzel teszed tönkre, és veszélyessé. Csak lazán, nagyjából kőr alakúra, mindig másként...
2017. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lazán szoktam rá tekerni, erről én is hallottam. Amúgy szerintem ez a kicsi áramütés inkább kellemesen bizsergető volt ;) Bár azért nem lenne bátorságom megismételni.
2017. dec. 16. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
A töltőben egy kis trafó van és az pár mp. ig tárol valamennyi áramot. Ha villásdugó mindkét érintkezőjét megfogod érezhető.
2018. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!