Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aneszteziológus figyelembe...

Aneszteziológus figyelembe veszi ha fogamzásgátlót szedek? Vagy hagyjam abba még a műtét elött?

Figyelt kérdés

2017. dec. 26. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Műtét előtt pont ezért szokott lenni altatóorvosi konzílium. Az ilyeneket megkérdezik és figyelembe veszik. Enélkül nem is lehet műteni. Am. A fogamzásgátló kétlem,hogy sokat számít,mert én pl nem szedek,de műtét előtt észrevettem,hogy véletlenül azt írták a papíromra,hogy "fogamzásgátlót szed", de ugyanaz maradt az altatás módja,mint az összes ilyen műtétnél:intubálás,gáz.
2017. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vérből néznek véralvadást. Ha Növeli a műtét kokázatát, akkor abba kell hagyni.
2017. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ma kell bevegyem az utolsó szememet, és 4.-én megyek vérvételre, 10.-én pedig aneszteziológushoz , viszont akkor már szednem kéne a következő levéllel, szerintetek abba hagyjam?
2017. dec. 26. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem fölösleges. Egyébként nem csak gázzal lehet anesztetizálni, kreténarc válaszoló. Ha nem is próbálsz segíteni a kérdezőnek,akkor kussolj. Nyilván életedben nem volt még egy építő jellegű megnyilvánulásod.

Szóval kérdező,ha a vérképed jó volt (bizonyára az,különben nem engednek fogamzásgátlót szedni - hacsak nem egy nemtörődöm pénisz a nőgyógyászod), akkor szedd tovább. Nem kaptál nyomtatott műtéti tájékoztatót? Az enyémen az állt,hogy a műtét reggelén is még be kell venni a szedett gyógyszereket.

2017. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem kaptam semmilyen tájékoztatót :S azért nem tudom hogy mit szedhetek akkor vagy sem. kaptam egy receptet, amit műtét elött 2nappal el kell kezdjek (antibiotikum)
2017. dec. 27. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!