Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógynövény kapszulát és...

Gyógynövény kapszulát és multivitamint lehet együtt szedni, nem túl sok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Röviden: 1.5 éve volt egy nagy lelki törés az életemben, azóta egyre rosszabbul alszok (magamtól 2-3 órákat csak), és nehezen lélegzek a stressz miatt, ezt szeretném visszaállítani valahogy, természetes úton, ha lehet. Elkezdtem szedni Vitaflorin vitamint, mert ez növényekből van, és rengeteg mindenre jó, többek közt stresszre, ami nekem van. Amit tartalmaz: aloe vera, gránátalma, japánbirs, kínai schizandra, méhpempő. Az orvosom gyógynövényes kapszulát ajánlott (Sunrider, Top), ez a következőket tartalmazza: mentalevél, édesgyökér, lestyán, alangfű gyökér. Kérdésem, hogy szerintetek ha ezeket együtt szedem nem túl sok, vagy igazából lehet szedni őket, hisz növényekből mind..? Az orvosom szerint ez a Top kapszula nagyon jól oldja a stresszt, azért akarom szedni, viszont már elkezdtem a Vitaflorin kúrát, azt nem akarom félbe hagyni. Emellett citromfű teát szoktam még inni.
2017. dec. 27. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedd bátran!
2017. dec. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Szedheted ezeket tonnaszámra együtt. Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy az orvosodnak lenne bármilyen hivatalos orvostudományi végzettsége, ha ilyeneket javasol, mindenesetre ez a Vitaflorin olyan parányi mennyiségben tartalmazhat csak vitaminokat, hogy akár már homeopátiás készítménynek is elmenne. Csak egy gyors számítás: azt írja, hogy egy kapszulának 13,7%-a - ha jól értem - a homoktövis. Bár a kapszula tömegét is fel kellene tüntetnie hivatalosan, ezt nem találtam meg - az ilyen eleve gyanús. De sebaj, számoljunk 1 grammos kapszulával, az egy elég nagy méret már. Tehát homoktövis 137 mg. A friss homoktövis C-vitamin tartalma 2-300 mg/100 gramm.

100g=100000mg, tehát 100000/137=300/x, amiből x=0,411

137 mg homoktövisben tehát nagylelkű becsléssel 0,411 mg C-vitamin található. A Te állapotodra simán szedhetnél napi 1000 mg-ot minimum. Hasonlítsd össze a két mennyiséget...


Tudom, hogy rossz ezt hallani, de sajnos a szervezeted nem tud különbséget tenni C-vitamin és C-vitamin között. A vitamin egy jól meghatározott molekula. Ha lenne különbség benne aszerint, hogy növényi vagy nem növényi, akkor az látszana a molekulában. De nem látszik. Ha a molekula már kicsit is másmilyen, az már nem C-vitamin és a szervezetedben nem fog C-vitaminként hatni. El kell fogadni sajnos, hogy a vitaminok csak egyfélék lehetnek. Érdemes kicsit tudatosabbnak és tájékozottabbnak lenni ezen a téren, különben sok pénzt leakaszthatnak rólad a semmiért.


A citromfű tea az egyetlen kb., aminek az általad felsorolt placebo-jellegű szerek közül lehet közvetlen érezhető hatása az éjjeli pihenésedre. Esetleg ideiglenesen felválthatod orbáncfű teával, de azt csak körültekintően, mert túladagolható: [link]

Ezen felül szedhetnél magnéziumot magnézium-citrát vagy magnézium-laktát formájában.

2018. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ.
2018. jan. 9. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!