Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy melyik...

Honnan tudhatom, hogy melyik vitamin vagy nyomelem hiányzik legjobban a szervezetemből?

Figyelt kérdés
Oké kezdjük azzal, hogy a művitaminok, fel sem szívódnak hiába reklámozzák őket agyára. Emellett hiába veszem meg, nincs gusztusom meginni, mert nekem olyan mintha tablettát vennék be. Igaz, bio vitamint még nem próbáltam. A kezelőorvosom állandóan csak annyit mond, hogy pszichikai ügy. Mivel depresszióra vagyok kezelve. Igen tudom, hogy a depresszió önmagában is aluszékonyságot okoz. Gondolom a tél is rátesz egy lapáttal. De mégsem aludhatok éjjel nappal. Legalább ha enyhítődne ez a kóros álmossági állapot, ami egyébként évek óta tart. Már unom nagyon. Nemcsak télen még nyáron is így vagyok. Szóval nem tudom, mitől szenved a szervezetem annyira. 😖😢😭

2018. jan. 5. 09:47
 1/6 A kérdező kommentje:
A vérképem jó! Elfelejtettem hozzátenni. És a kezelőorvosom ezzel befogja a számat úgymond. Bármi tanácsot szívesen fogadok!
2018. jan. 5. 09:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Művitaminok... :D Jaj.


Először is: rendszeres mozgás (lehetőleg naponta)! Sportolj valamit! Illetve legyél rendszeresen szabad levegőn és láss természetes fényt!


Ami szerintem vitaminokból alap: D (legalább 2000 NE, de télen mehet több), K, C (1000 mg) és valamilyen B-komplex. D és K vitaminból van folyékony cseppentős, C-ből is tuti, de por formában teába is keverheted.

Ezen kívül, ami szerintem igen fontos még az a magnézium (citrát vagy laktát) és az omega-3 (halolaj). Magnéziumból is van por, vagy akár gél/olaj formában magadra is kenheted. Halolajból is tudsz folyékonyat venni (vannak ízesítettek is).


Az étkezésre is érdemes odafigyelni. Kevesebb gyorsan felszívódó szénhidrát, helyettük több zöldség és gyümölcs. Illetve legyen meg a zsírbeviteled is, hiszen egyrészt energiát ad, másrészt a zsírban oldódó vitaminokhoz is kell.

2018. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát muszáj leszek próbálkozni tovább. Köszi szépen! 😘
2018. jan. 5. 11:09
 4/6 anonim ***** válasza:
C és D vitamin.
2018. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hétfőn veszek is D vitamint, az valóban hiányzik, semmi kétség! Kíváncsi vagyok hogy jobban leszek e tőle! 😊
2018. jan. 6. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél olyat ami 1000res C vitamin és van benne D vitamin sőt olyanis van amibe még cink is van. Az a legjobb. :)
2018. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!