Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincs normális székletem,...

Nincs normális székletem, pedig már mindent megtettem, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, azóta folyamatosan gondom van a wc-re járással. Az elmúlt kb. 1 évben vált nagyon kínzóvá a dolog. Rettenetesen nehezen megy, kemény, nagy tömegű, folyton kireped a végbelem és vérzik. Folyton érzem, néha már ülni is kellemetlen, mert fáj. Van olyan is, hogy csak bogyók jönnek. Általában 2-3-4 naponta tudok csak eljárni wc-re. Néha olyan érzés, mintha üvegszilánkkal lenne tele. Mit tegyek, igyekszem sokat inni, sok rostot enni, de mégsem javul. December közepén egy fogprobléma miatt antibiotikumot kellett szedni, ami kicsit megkínozta az emésztőrendszerem, 2 hétig folyamatos vizes hasmenésem volt, napi 3-4-5-6-szor. Szinte felüdülés volt, persze már elég kellemetlen is volt egy idő után. Majd egyszer csak mintha elvágták volna az egészet, egyik reggel felkeltem, nem kellett rohannom wc-re, és még vagy 2 napig ingerem sem volt egyáltalán, majd 2 nap múlva megint jött a szokásos kemény, fájdalmas, repesztő jellegű :( Mit tehetnék még?

2018. jan. 5. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagold a pékárukat és egyél helyettük zöldségeket.
2018. jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el orvoshoz, hogy írjon valami enyhe hashajtót és ajánljon valami vitamint, amiben sok a nyomelem.
2018. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A hashajtót azért nem erőltettem eddig, mert félek, hogy hozzászokik a szervezetem, aztán még ennyire sem fog menni.
2018. jan. 5. 10:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Orvos és végbéltükrözés.


Komoly bajt is jelezhet, pl. rákot.

2018. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Használj síkosítót!

2. Biztos, hogy aranyered van, ami magától csak rosszabb lesz, proktológusnak kell megmutatni.

3. Próbáltál pár hétig csak gyümölcsöt és zöldséget enni?

4. A Laevolachoz nem igazán lehet hozzászokni.

5. Ha mindig ilyen volt, akkor nem hiszem, hogy beteg lennél. A ráktól akkor kell félni, ha hirtelen változás áll be a bélműködésben. Viszont valószínű, hogy túlérzékeny az emésztőrendszered. Olyan egyszerű dolgok, mint a kenyér is okozhatnak székrekedést az ilyen embereknél. De azt is jó lenne tudni, hogy mi a nemed, korod, életviteled, mielőtt elkezdünk találgatni.

2018. jan. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Óóó, ez kimaradt, pedig alapvető: 28 éves vagyok és nő. Jelenleg ülő munkát végzek, aminek szerintem nincs nálam jelentősége, mert amíg álló, nehéz fizikai munkát végeztem, akkor sem volt sokkal jobb a helyzet. De az tuti, hogy ennyire még sosem szenvedtem ezzel. Külső aranyerem nincs szerintem, belső lehet. Néha olyan érzés, mintha belülről lenne sebes a végbelem, és mintha lehorzsolná ezt a sebet a wc-zésnél a székletem.
2018. jan. 6. 13:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Aha, sajnos tipikus érzékeny bél, irritábilisbél-szindróma vagy van már, vagy nincs. Másnál ugyanez hasmenésként jelentkezik. Egy belgyógyásznak biztosan lesz legalább tanácsa.


Az meg biztos, hogy van belső aranyér és/vagy fisszúra. Szerintem ezzel kellene kezdeni, és nincs értelme halogatni. A proktológus csak ezzel foglalkozik, és tudtommal beutaló sem kell oda.

2018. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a bajom. Végbél repedésed van ami nem gyógyul. Proktológusnak kell megmutatni, ő ír majd fel rá kúpot, krémet. A vizsgálattól ne félj, mert nem fájdalmas.
2018. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Talán ami még segíthet reggel 1kanál méz langyos vízben citromlével. Illetve drogériában tudsz venni epesav kapszulát az is segít, illetve házi Szabolcsi szilvalekvár.
2018. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Orvos latta vegbelrepedes. Izzadsagcseppek a wcn



Regen 1 2 perc a nagywecezes kozben a wcn most meg akar 1 orat is szenvedem.sajnos.dulcolaxxal tudtam.csak.hasznaltam.ra reparon krem.kenocs.koromvirag kenocs .a hemorid kenocs egy nagy sz*r.ugy egett luktetett utana h 1 napig nem tudtam aludni este .5 6 het alatt 1 szer vettem.ulofurdo es utana eloszor mikor jott 2 3 nap mulva kb nem.fajt elmult minden.meleg ulofurdot kadba 20 30 percet ajanlok.elnyugtat es nekem.tuti attol lett jo😘 ma sikerult es visszagondolva uj modszer amit kiprobaltam ez.es kozbe ereztem a testem.is ellazul a rohano stresszes vilagba kell is .amugy a stressztol is akar lassaban gyogyul. Dulcolaxtol tudsz h kemeny lagyuljon 10.20.max.30 p es lesz hatasa .n agyon fellazitja mer ha keemny tovabb rontja a helyzetet ezert ha erzed kell.tegyel.fel 1 e elotte


utana nyomj fel 1..reparon h gyogyuljon kupot es kenocsot is.mind2 reparon.szekletlagyito szirupok.es.ulofurdo mozgas. Sok folyadek.csokit keruld .ha.ezek.se segitenek go proktologus

2018. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!