Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem kapom meg a közgyógy...

Strongest kérdése:

Miért nem kapom meg a közgyógyellátási igazolványomat? Ilyen esetben követelhetek kártérítést?

Figyelt kérdés

Időben, hónapokkal ezelőtt nyújtottam be a kérelmemet a közgyógyellátási igazolványra. Alanyi jogon jár évek óta csak ugye 2 évente meg kell újítani. Különösebb félnivalóm nincsen, az orvosi papírjaim rendben vannak, állapotomban javulás nem várható.

A Hatósági osztály pár hét múlva sikeresen el is bírálta a kérelmemet, az igazolványt megkaptam. Azzal is tisztában vagyok már, hogy meg kell várni az előző igazolványom lejártát, majd 1-2 nappal előtte postán megküldik az újat és a körzetorvosnál be kell jelenteni az új kártya kódját.

Na most a lejárta az év végi ünnepek előtt volt közvetlenül, és azóta sem kaptam meg az új kártyámat! Telefonos érdeklődésemre a Hatósági osztály szerint az Egészségbiztosító a hibás, nekik kéne megküldeni a kártyát. Nem tudom, hogy ez így van-e, csak azt, hogy jelenleg nincsen kártyám.

Kérdezném, hogy ilyenkor mi a teendő? Ugyanis a papírok alapján igazolni tudom, hogy jogosult vagyok rá, viszont hiába, ha nincs a kezemben a kártya meg a kódja, akkor nem tudom közgyógyra felíratni a gyógyszereimet és normatív alapon saját zsebből kell kifizetnem! SOS!


2018. jan. 5. 10:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!