Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Lehet a gyógyszereket reggel éhgyomorra bevenni?

Én pl.a fogamzásgátlót szoktam ébredés után bevenni,de más gyógyszerekkel kapcsolatban is érdekel.Nem károsítja a gyomrot?

(Tudom,hogy némelyiknél írja,hogy étkezés előtt,közben,vagy után kell bevenni,de ezek milyenek?)

2008. okt. 26. 08:12  Privát üzenet  

A válaszok
Betegtájékoztatón mindig rajta van, hogy azt a bizonyos gyógyszert mikor kell bevenni. Pl.: amit most szedek, azt éhgyomorra kell, de a legtöbbször megvolt határozva, hogy étkezés után. Ha konkrét gyógyszert mondasz, akkor meg tudom mondani, hogy melyiket mikor kellene bevenni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2008. okt. 26. 08:20 Privát üzenet
Jav.: meg volt

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2008. okt. 26. 08:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A fogamzásgátló Mercilon. C-vitamint lehet éhgyomorra? Meg majd eszembe jut más gyógyszerek neve is. Te ezt hol nézed meg,vagy tudod?

# 3/5Időpont 2008. okt. 26. 08:31 Privát üzenet
A fogamzásgátlót én is éhgyomorra szoktam bevenni, nem befolyásolja mikor veszed be. Vannak olyan gyógyszerek, amelyeknek a tájékoztatójában külön ki van emelve, hogy étkezés előtt, közben vagy után kell-e bevenni!

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2008. okt. 26. 08:31 Privát üzenet
Mindkettőt lehet éhgyomorra.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2008. okt. 26. 08:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Reggel mikor felkeltem észrevettem, hogy vizes nagyon a bokám és az ujjaim. Milyen orvoshoz tudok menni hétvégén?
Ez aranyér lehet? Reggel óta érzem ezt.
Ma reggel elég sok piros pattanásszerűség jelent meg a testemen. Lehet hogy ez bárányhimlő kezdete? Sajnos nem tudom voltam e már valaha:S?
Mit tanácsoltok, milyen praktikákkal érhetem el, hogy ne legyek minden nap nagyon fáradt? Reggel már 5órakkor indulok az iskolába, gyakran délután5ig bent is vagyok, nem tudom...
Minden reggel zsibbadt kézzel ébredek, miért lehet?
39hetes vagyok és az utóbbi napokban reggel hányingerem van, és fájdogál a fejem . Szedem ezeket a homeopátiás gyógyszereket lehet hogy attól?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!