Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szteroid a gyógyászatban?

Szteroid a gyógyászatban?

Figyelt kérdés
Sclerosis multiplex betegségnél használják. Egy barátnőm testvére is ebben szenved, mesélte, hogy szteroidot kap. Szegényt nem akarom a kérdéseimmel zaklatni, de itt egy esetleges hozzáértő, vagy olyan aki "tapasztalt" hasonlót le tudná írni miben segít nekik a szteroid? Szemükre valamit, de ezt sem tudom pontosan! A válaszokat megköszönném!

2018. jan. 8. 18:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Gyulladáscsökkentésre használják, de engem kicsinált. Allergiám van rá.
2018. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

nagyon jó hatású, erős gyulladáscsökkentő.

Mivel sok a mellékhatása, ezért gyakran elég gyorsan megpróbálják leépíteni, és mással helyettesíteni. a cél leginkább a gyulladás gyors megszüntetése.

2018. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladáscsökkentő és immunszuppresszív hatása van, gyakorlatilag mindenféle autoimmun betegségben használatos.
2018. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Szilvia6262 ***** válasza:
pl. aspirin plus c mint gyuladáscsökkentő ??????? ez is jó ?
2018. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Előző hozzászólónak.

Aspirin nem helyettesíti a szteroidot, mert az aszpirin nem pusztítja el a fehérvérsejteket ahogy a szteroid teszi.

És ebből látod a szteroid lényegét, hogy radikálisan csökkenti a fehérvérsejtszámot és pont ezek okozzák a sclerosis multiplexet, ha bejutnak az agyba.

A szteroid a vérben lecsökkenti a fehérvérsejtszámot és akkor ezekből lényegesen kevesebb jut át a vér-agy-gáton, ahol lebonthatná - feloldhatná - az agysejtek szerkezetét és elemeit (benne a mielint is és az idegsejtek axonjait).

2018. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az ismerősömnek autoimmun betegsègre írták fel.
2018. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szilvia6262 ***** válasza:
villágos , köszi
2018. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Szilvia6262 ***** válasza:

bocs

világos , köszi

2018. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tény, hogy hatásos, nekem 3 nap alatt rendbe vágta a szemem (teljesen elment a látásom), de gondolom pörgette az anyagcserem mert állandóan éhes voltam, fogytam is. A magas vérnyomás miatt vérzett az orrom, és nagyon fájt a bőröm mindenhol, végül feldagadt 😃 2 hét kellett, mire úgy ahogy kinéztem..
2018. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Szilvia6262 ***** válasza:

Gyulladáscsökkentő és immunszuppresszív hatású gyogyszert,

az orvos felírja, ha megkérem? Én is 4 éve SM-es vagyok

2018. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!