Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, mi alehetőség...

Mit lehet tenni, mi alehetősége az apának akkor ha: Anya otthon van GYES-en a 7 hónapos gyerekkel, de anya lebetegszik és ágynak esik?

Figyelt kérdés
Nagyszülők nincsenek, nincs senki se aki segítene. Az apa munkahelyén szabit nem kap. Ebben az esetben az apa otthon maradhat Táppénzen a gyerekkel, úgy hogy a gyerek és az apának sincs semmi baja, viszont a gyerekkel foglalkozni kell, míg anya jobban lesz. Mik a lehetőségek? Egy gyerekre 2 ellátást nem lehet igénybe venni, de ilyenkor mégis mi van? Lássa el magát a gyerek, vagy az anya 40 fokos lázzal aki saját lábán nem áll kb. mert szédül fogja a gyereket, és neadjisten elájul. Szerintetek, mi a szép Magyaroroszágon a megoldás erre az esetre?

#Gyes-és-TP
2018. jan. 14. 06:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is egyedül voltam 2 gyerekre ráadásul, az influenza 2 hétre ledöntött, felkelni sem tudtam.

Apának muszáj volt dolgozni.

Ilyenkor minden tiltott dolog mehetett, mesenézés, tabletezés!, kaját rendeltem.

40 fokos lazra pedig lázcsillapító kell.

Mai napig nincs segítségem, ismerősöm.

Esetleg apuka bemehet a gyerekorvossal beszélni, biztos találnak rá megoldást.

2018. jan. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy apuka orvosa betegallomanyba veheti apukát. Normális orvosnál elmondod-segit. Enyém simán megtenné.
2018. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia

Nyilván hogy ez egy rossz helyzet,de ha ott az apa nyilván segít. Háziorvos az kiírhat,viszont az TP csalás lenne simán.

Tehát szabályosan van-e lehetősége ilyenkor az apának otthon maradni 1-2 napra?

2018. jan. 14. 12:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor akkor csak a szabadság a megoldás.

Fizetés nélküli szabadság.

Vagy bébiszitter.

2018. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!