Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitol van az, hogy kb havonta...

Mitol van az, hogy kb havonta egyszer-ketszer rosszul leszek? Szedulok, hanyinger, etvagytalansag, gyengeseg. Ez eltart altalaban 2-3 napig. Jart mar valaki hasonloan? Mit tudnek ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon tulvallaltam magam, eleg sokat stresszelek is. Nem tudok nem stresszelni, nem tudok sajnos ezen az eletmodon valtoztatni.

Nincsen sajnos semmi idom, mindig mennem kell valahova, mindig tanulnom kell, rengeteget, es az erettsegi is nagyon nyomaszt.

Amikor legelosszor igy rosszul lettem, nagyon vert a szivem is, ezert elmentem haziorvoshoz, elkuldott ekg-ra meg vervetelre, de minden rendben volt. Szerinte csak a tulzott stressz.

Viszont nem tudom, h mit csinaljak h ne jojjon elo ez tobbszor, mert ilyenkor kidolok napokra es semmire nem vagyok kepes, viszont ezt nem engedhetem meg magamnak, mert nagyon sok idot vesztek igy, plussz lemaradok, potolhatok, ami meg rosszabb.



2018. jan. 20. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia kérdező. Anno nálam is így kezdődött mint nálad. Utána pár évre hetekig rosszul voltam,dolgozni nem bírtam. Nem tudtam elmenni otthonról. Nálam is stresszre fogták. Később állandó szorongás,pánikrohamok.Most tartok ott hogy úgy néz ki elindultam a gyógyulás felé. Vältoztattam az étkezési szokásaimon, mivel az ideg miatt nem ettem, nem voltam éhes. Most már hízni is elkezdtem, A mäsik dolog ne engedd hogy úrrá legyen rajtad az ideg. Szerintem jobb lenne mèg most pär nap pihi, mint a kèsőbbiekbe te is így járj mint.Vizsgältasd ki magad, fontos mert ha hajlamos vagy rá, mindig azon fogsz agyalni,ugyan mègis mi a betegséged amit nem vettek èszre a dokik.27n.
2018. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem mostanában ilyesmi van, ennek a neve vertigo, ilyen szédüléses tünet, amit erős stressz hatás is előhoz, konkrétan forgójellegű szédülés pl ágyon fekvésnél néhány másodpercig, vagy kótyagos állapot alaphelyzetben, kb mintha részeg lennél, rosszabb esetben meg hánysz is, ha olyan mértékben felkavar a szédülés, én már csak tudom, mert elég sok stressz van rajtam és ilyen tüneteim vannak/voltak, jobb esetben néhány nap alatt elmúlik, vérkép, vizelet vizsgálat mindenképp ajánlott, bár én is voltam semmi bajom nem volt, így egyértelműen idegi alapon van, ilyenkor az a lényeg, hogy le kell nyugodni, ki kell kapcsolódni, legjobb a Magne B6-ot, Valerianat, meg C vitamint szedni, vagy valami nyugtató hatású gyógyszert, ha más nem, vagy fejtornát végezni, oldalra -jobbra, -balra mozgásokkal.
2018. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, megnyugodtam abbol a szempontbol h nem csak en vagyok igy egyedul.

Bar senkinek nem kivanom ezt, mert annyira nem jo, soot kimondottan ijeszto tud lenni neha.

2018. febr. 28. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Az emberi test működésében (beleértve a tiedet is) nagy szerepe van a vitaminoknak, nyomelemeknek, ásványi anyagoknak. Nem csak fejben dől el a dolog. Egy intenzív vitaminkúrával megtámogathatod a fizikai és mentális egészséged, idegrendszered megfelelő működését.

Csinálj végig egy multivitamin- + magnéziumkúrát!

Ez utóbbi csodát fog tenni. Ha esténként még megiszol egy csésze citromfűteát egy szem Valeriána kíséretében, még hatásosabb a kúra. (ezek természetes, növényi anyagok, tehát nem vegyszerezed velük a szervezeted).

Ezáltal kellemes pihentető alvásban lesz részed, regenerálódik az agyad, frissebben ébredsz, egy idő után normális lesz az étvágyad is. Hidd el, fog használni, just do it! Szerintem nem nagy energia- és pénzbefektetés, meg fog térülni.

Az ideges, stresszes ember nem éhes, nem nagyon tud enni, ha akar sem, ezáltal (tudat alatt) még frusztráltabb lesz, hiszen deficitben a szervezete. A vitaminkúra visszahozza az étvágyad. Ha stresszes vagy ehetsz egy almát, körtét, banánt, sárgarépát, tálka müzlit.

A rágás is nyugtat :)

A legtöbb sport is nyugtat, eltereli a gondolataidat, felpezsdíti a keringésed, kitisztítja az agyad, kikapcsol.

Amikor rosszul vagy, és nagyon ver a szíved, az sok esetben a kialvatlanság, a túlhajszoltság és nem ritkán a folyadékhiány (rosszabb esetben enyhe kiszáradás) számlájára írható. Iszol eleget, rendszeresen egy nap?

(Tehát nem csak reggel, reggelihez, és egész nap ill. délután meg szédelegsz és szívdobogásod van, azután legközelebb csak este iszol...)

Ha sokat mozogsz, úton vagy, hordj magadnál egy palack vizet. (Nem hátrányán, ha Magnesia márkájú ásványvízzel teszed tele.)

Az állandó stresszes állapot nem egészséges, nem normális és nem alkati kérdés. Ne fogadd el, h. Te ilyen vagy! Tehetsz ellene!

Próbáld ki, amit korábban írtam, és 1 hónap múlva írj, h. tapasztalsz-e változást.

P.S.: este, éjjel ne legyél fent sokáig, az nagyban kihat a másnapodra (fáradság, levertség, gyengeség...)

2018. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!