Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köldök alatt, bal hasi részen...

Köldök alatt, bal hasi részen fájdalom?

Figyelt kérdés

Jó napot/ Heló!

Egy olyan problémám lenne hogy a köldököm alatt kb 3-4 cm-re és tőle balra (felülről nézve, nem tudom hogy ezt az orvosok balnak vagy jobbnak mondják) régebb óta fennálló enyhe fájdalmam van.


Voltam vérvételen, ami semmit nem mutatott ki, és kb 3 hónap után bekerültem ultrahangra ami megint 0 információt adott.


"Férfi" vagyok 20-as éveim elején járok.

A köldökömtől le és balra kb 3 centire érzek enyhe fájdalmat időnként, és a köldökömmel egy vonalban csak le 3 centire is.

Igazából nincs nagy étvágyam se, de nem tudom hogy ez következmény lehet-e.

Talán még enyhe puffadás jellemző ami ,,bűzös" szaggal távozik, ami eddig korántsem volt jellemző sose.

Valamint a fájó pont környékét erősebben megnyomom mintha ,,ürítési" (vizelet vagy széklet) inger lenne.


Aki tud segíteni nagyon megköszönném. Kb 6 hónapja áll fenn. (ez idő alatt 2 helyre küldtek)



2018. jan. 21. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Arra megy a vastagbél, úgyhogy azt hozd rendbe, mert sírás lesz a dolog vége.
2018. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A bal alhasi fájdalom hátterében a legtöbb esetben széklet probléma áll. Mivel ebben az esetben ez már 6 hónapja fennáll előfordulhat, hogy valamilyen ételintolerancia áll a háttérben, ezért érdemes felkeresni egy gasztroenterológust.

Illetve ciki-nem ciki, de férfiaknál a heréből kiinduló panaszok sokszor a hasba sugároznak (akár úgyis, hogy a here maga nem fáj), így egy urológust sem ártana felkeresni.

2018. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy arra megy a vastagbél, de inkább középtájékon szoktam érezni mint oldalt (köldök környezete).


Az az igazság hogy nem sokat szoktam enni manapság.

Most elkezdtem kávézni vizsgaidőszak miatt, de már előtte is fájt.

Direkt nem eszek zsíros ételt, mert ezzel is voltak gondok fél éve, de nem tudom.


Megpróbálom felkeresni ezeket, de ahogy ultrahangra is 3 hónapot vártam... azért elkeserít a dolog.

2018. jan. 21. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát még mindig "jobban" jártál mint én. :)


Nekem már több mint 1 éve fáj, lassan 1,5 éve.

Azóta nincs munkám sem mert így nem tudok dolgozni.

1 éve brutálisan lefogytam, puffadtam mint az állat, csak feküdni tudtam mert ha felültem elkezdek zsibbadni a karjaim, lábaim, mellkasom, fejem majd ájulásérzés...

ha visszafeküdtem kb. 30 másodperc alatt elmúlt.


doki mondta ez pánikbetegség, ok, irány pszichiátria, természetesen nem sok sz*rt segített, bár a rivo segített ellazulni.


egyszer majdnem mentőt kellett hívni annyira szarul voltam, akkor már 10 napja nem voltam nagy wc-n, de végül dupla adag hashajtó megtette a hatását.

aztán elkezdtem magamba tömni pangrol-t, az segíti az emésztést...

és így szép lassan "rendbe" jöttem.

értsd ez alatt: tudok menni ide-oda de melózni továbbra sem tudok.


van, hogy kaja után nem kapok levegőt, puffadok, gyenge vagyok.


azóta megjártam kardiológiától kezdve ultrahangot, allergiavizsgálatok, ételintolerancia vizsgálatok, gyomortükrözés... a vastagbéltükrözést nem mertem bevállalni olyan fájdalmak mellett de most már az fog következni mert valami tuti a beleimmel van.

nekem is köldök alatt és attól balra 5-6cm-re fáj de csak ha megnyomom!

van, hogy kicsit van, hogy nagyon fáj nyomásra.

nagy wc-re 4-5 naponta tudok menni de akkor is nagy szenvedés kivarázsolni belőlem valamit!


iszok édekömény teát, szedek szimetikon gyógyszert...

valamennyire segítenek de szívás az egész :(

2018. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnálom.


Ahogy leírtad van ami megegyezik van ami nem.

Pl én naponta tudok WC-zni, tehát azzel nincs baj.

Viszont ez a nyomásos kicsit igaz, mert van hogy csak úgy fáj. Megmértem és nekem is kb a köldöktől 5 centire van az a pont.


Azt tervezem hogy elmegyek gasztroshoz magán úton hiába drága... ha 3 hónapra kapok időpontot nem jutok egyről a kettőre.

Ha gondolod ahogy eljutottam és kapok tanácsot azt megoszthatom veled, még ha az én esetem gyengébb is mint a tiéd.


Amúgy kaja után nekem sokszor van telítettség érzetem ha nagyobb adag kaját eszek ( pl 1 tányér valami és nem 2 szelet kenyeret). Ez van hogy 3-4-5 óráig nem múlik el.

2018. jan. 21. 15:21
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja igen!

Még talán olyan tünetet tudok mondani ha ,,teli szívom" a hasam akkor mintha feszítő fájdalom lenne. (ha feszítésre erősödik)

2018. jan. 21. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves gyerekek, hallottatok már vastagbéldaganatról?

Én igen.

2018. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is megyek gasztróra feb. 13.-án.... novemberben kaptam az időpontot.


Ha elmész magánba azzal csak az a baj, hogy 8-10e forintotba kerül és csak beszélget Veled, megnyomkodja a hasad, ad pár tanácsot, mit egyél, milyen gyógyszerrel próbálkozz!


Ő tovább fog küldeni elsőnek szerintem gyomortükrözésre, amire megint várhatsz 1 hónapot vagy 8-10e ft.

aztán ugye vissza kell majd menni az eredményekért (mert mintát vesznek), ez megint 2-3 hét vagy 8-10e ft.

Ha ez megvolt és nem találtak semmit aminek nagy esélye van akkor tovább küld majd vastagbéltükrözésre és/vagy CT-re ami mind mind idő....

magánban ezek pedig nagyon drágák!


Igen, létezik vastagbélrák is, de az nagyon hosszú idő alatt alakul ki :D

Ennyi idő alatt nem leszek rákos, legalábbis remélem.

De polip közrejátszhat, azt majd úgy is kivágják a tükrözés közben....


Kicsit azért fosok a vastagbéltükrözéstől :)

A gyomortükrözés is kegyetlen volt! Nem fájdalmas csak nagyon nagyon kellemetlen volt nekem, szinte egyfolytában öklendeztem, de ez legalább csak 3-4 percig tart!

Viszont a vastagbéltükrözés 15-30 perc is lehet...

Asszem majd előtte bedobok egy fél marék rivotrilt :)

2018. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!