Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek menjek el ezzel...

Szerintetek menjek el ezzel orvoshoz? 22/f

Figyelt kérdés

Viszonylag hangos munkahelyen dolgozom (nem orbitálisan hangos azért, ahoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy hosszú tehervonat megy el 120-130-al mellettünk kb 50-70 méterrel 5 percenként)

De természetesen van zajvédő. Még pedig elég jó, ha rajtam van, alig hallok valamit. Ha kimegyek wc-re, (ott szinte semmi zajt nem hallani) a zajvédővel, akkor a szívverésemet is tisztán hallani.

A kérdésem a következő: Amikor kimegyek wc-re, vagy tök mindegy hova megyek, csendes helyre, a zajvédővel a fejemen, a szívverésemen túl sípolást hallok a fülemben/fejemben. (Nem az üzemből jön, hanem a "fülemben/fejemben"). Halkan, de ilyen magas frekvenciás folyamatosan sípoló hangot hallok. Ugyan ez van, ha haza viszem a zajvédőt (haza lehet) és otthon felteszem. Hallom halkan azt a magas frekvenciás hangot (meg a szívverésemet).

Mielőtt elkezdtem volna dolgpzni, az üzemorvosi viszgálat mellett hallásvizsgalaton is voltam. Ott szintén egy zajszűrős fejhallgatót tettek rám. Akkor nem hallottam.

Lehetséges, hogy zajvédő mellett is "szenvedtem" egy nagyon-nagyon minimális halláskárosodást?


2018. jan. 21. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen menj el. Kérdezd meg a munkatársaidat, hogy ők is hallanak sípoló hangot?
2018. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondja .Nem biztos,hogy ez a zajártalom oka .

Lehet ez a fül egyéb betegsége is,idegi eredetű,érelmeszesedés,magas vérnyomás kialakulása .

Rettenetes nehéz az igazi okát megtalálni

Vizsgálat során még az MR sem kizárt .

Nálam is igy kezdődött fiatalon .Én meg azt hittem hogy a tv sipol ,aztán a fülem volt .

2018. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!