Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszatérő térdfájdalom....

BELA0201 kérdése:

Visszatérő térdfájdalom. Porckopás?

Figyelt kérdés
Térdfájdalmam van körülbelül 1 éve. Lépcsőzésnél és guggolásnál jön elő elsősorban, illetve munkából kifolyólag elég sokat kell nap mint nap sétálnom. Porckopásra gyanakodtam, el is mentem egy ortopéd orvoshoz, aki nem röntgezentette meg "csak" porcerősítő szedését javasoltam. Ez a fájdalom az elmúlt napokban már 1 óra sétálástól előjön és nap végére már az egész lábszár fájdalom jelentkezik. Mit gondoltok mi lehet ez?

2018. jan. 22. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet az is, meg okozhatja a cipő, lúdtalp, vagy esetleg gerinc is sugározhat oda, bár az típusosan előbb fent combba szokott, de az idegi tünetek néha átugranak egy szakaszt. Menj vissza a dokihoz vagy kérdezd meg a háziorvost, hova mehetnél tovább (pl. reuma).
2018. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Reumán is voltam, persze mindenhova 3 hónapos várakozás van :D Egészen pontosan amúgy szúró érzés van a térdkalácsnál, illetve lépésnél, néha "összecsuklik"
2018. jan. 22. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor marad sajnos a magánút...
2018. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, nekem kb pontosan ugyan ez van.Néha, pláne ha nem terhelem túl a lábaim, akkor észre se veszem, de egy rohangálósabb munkanap után máris előjön.Fenn a csípőm forgónál fáj oldalt, meg a térdem és környnéke, mintha a csontok fájnának belül.Valami hasogató fájdalom.Pihenéskor, fekvéskor is érzem.Aztán szabadnapon elmúlik.Nekem háziorvosom azt mondta a gerinc pont oda sugárzik.Mert szerinte kopáshoz fiatal vagyok még (40 év).Mondjuk igaz, van gerincferdülésem, gondolom emiatt a jobb lábamra több terhelés juthat ezért fáj.Sportkrém kicsit segít de nem tökéletes.
2018. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindkét láb egyformán?
2018. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kapjátok össze magatokat 40 évesen, mert utána fokozatosan minden rosszabb lesz. Nekem is csak térdfájdalmam volt, el is múlt, aztán jött minden csőstöl 50 évesen. Mozaikplasztika a térdemben, porckorongsérv. Minden mindennel összefügg. Addig menjetek orvostól orvosig míg valaki meg nem állapítja a problémát és gyógytorna. Térd, combizom, derék.
2018. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bal lábamban is érzem a problémát, de ott nem annyira erősen még.
2018. jan. 23. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemes lenne természetes porcerősítőt, olajozót fogyasztanod. nekem a glükozamin- és kondroitinszulfátot, MSM-et tartalmazó aloe vera ital és mellé a hyaluronsav, gyömbér és kurkuma kombinációja vált be. Jobbulást!
2018. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!