Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a végbelemnél állandóan...

Ha a végbelemnél állandóan azt érzem, mintha ürítenem kellene, az lehet valamilyen betegség?

Figyelt kérdés

Sajnos a munkahelyemen nem mindig jutok el időben WC-re, és sokszor vissza kell tartani. Így amikor van székletem, az is darabos, és kicsit puhább is talán mint kellene.

Emellett olyan, mintha folyton pukizni is kellene, pedig amikor próbálkozom a mosódban, nem mindig jön.


Viszont nem véres a széklet, vagy ilyesmi. (Olvastam, hogy a vastagbélráknál pl. az lenne.)



2018. jan. 23. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi rostos ételt fogyasztasz illetve mennyi folyadék9t iszol? Aranyér is lehet. A darabos, kicsi, nehezen ürülő széklet rossz táplálkozásra vall.
2018. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A rostokra nem figyelek. Az csak gyümölcsöket takar? A gabonapelyhet mondjuk szeretem, az annak számít?


Folyadékból 4-4,5 liter körül naponta. Kifejezetten sokat iszom.

2018. jan. 23. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak a gyümölcsök 🙂

Hirtelen ezt a listát találtam

[link]


Am. a folyadék minősége is fontos, nem mindegy, hogy üdítőből, vìzből, vagy otthon készített zöldség/gyümölcsléből iszol ennyit.

2018. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

70% ásványvíz/csapvíz

25% üdítő

5% gyümölcslé (dobozos, nem házi)

2018. jan. 23. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha állandó a székelési ingerhez hasonló érzés, az lehet már kialakult belső aranyér. Minden növényi anyag tartalmaz rostokat, azaz az ember számára emészthetetlen, cellulózból álló sejtfalakat, elfásodott szállítószöveti sejteket, sőt paraayagot is.
2018. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a brokkolitól volt állandóan ilyen érzésem.
2018. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a bél belső nyálkahártyájának a gyulladása miatt van. Ez lehet ételtől vagy a bél falára feltapadt bélsártól. Ha ez sokáig fennáll idővel elrákosodhat. Fel kell keresni egy gasztroenterológust és csináltatni kell egy vastagbél tükrözést vagy amit az orvos javasol.
2018. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!