Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiányra tudnátok ajánlani...

Vashiányra tudnátok ajánlani ilyen vastablettát?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vérszegény, szóval csak valami recept nélkül kapható készítmény kellene. Olyat keresek, ami:

-lehetőleg csak vasat tartalmaz, nem multivitamin (esetleg C-vitamint vagy b-t)

-nincs benne magnézium szteraát vagy réz, vagy egyéb vasfelszívódást gátló anyag

-szerves vasat tartalmaz (nem vas-szulfátot)


Neten eddig nem nagyon találtam olyat, ami minden kritériumnak megfelelt, drogériában meg pláne nem. Ha valakinek van tippje, nagyon köszönöm



2018. jan. 26. 13:43
 1/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Én a májat tudom ajánlani, amiben nincsenek tablettaképző anyagok. Nekem mindig gyorsan és látványosan helyrebillenti az alacsony vas értékemet és még csak nem is kell állandóan enni, elég hetente 1-2x. Egyébként folyékony vaspótló szerek is vannak, amibe nem kell tablettaképző - nyilván, pl.: vas-glükonáttal ezek:

[link]

[link]

[link]

Vas-...citráttal:

[link]

vagy Ferrofortis B

De a vaspótló étrendkiegészítők alacsony vastartalma (14 mg/adag) és a vas alapból rossz felszívódása (max. 15%) miatt jól meg kell húzni ezeket is.

2018. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A folyékonyakat eddig nem is néztem, de tényleg jó opciónak tűnik!

Hát igen, szerintem is a megfelelő étrend a legjobb módszer... szoktam májat enni, direkt emiatt, de igazság szerint annyira nem szeretem, hogy elegendő mennyiséget megegyek belőle, sajnos.

2018. jan. 28. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!