Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gitározás közbe begörcsölt a...

Gitározás közbe begörcsölt a kezem mit csináljak?

Figyelt kérdés
1 év után újra elkezdtem gitározni és most egy 10 perc gyakorlás után iszonyúan begörcsölt a kezem. Mit csináljak? Van valami módszer hogy "bemelegítsem" a kezeimet?

2018. jan. 26. 15:04
 1/3 Mojjo ***** válasza:
Persze, átmozgathatod, meg tornásztathatod az ujjaidat gitározás előtt. Aztán pár kromatikus skálagyakorlattal minden ujjad bejárathatod. És ne szorítsd izomból a húrokat a fogólapra, mert az intonáció sem lesz jó úgy, és a kezednek sem tesz jót. Csak épp annyira fogd le a húrokat, hogy tisztán szóljanak.
2018. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

a pengető vagy a lefogó kezed görcsölt?

Nekem már előfordult mindkettő. Amikor olyan darabot játszottam, amiben kb 3-4 percig csak barré akkordokat kellett lefogni (klasszikus gitáron) és azokat kipengetni, akkor az csak gyakorlással múlt el. Minél többet játszottam, annál jobban erősödött a lefogó kezem és egy pár nap után már semmi gond nem volt.

Előfordult már velem ugyanez a jobb (pengető) kezemmel is. Utánaolvastam a témának( hogy egyedül vagyok-e ezzel a problémával) és az volt az ok, h a pengető alkarommal jobban szorítottam a gitárt, mint kellett volna és ettől gyengébb lesz a véráramlás és zsibbadás, görcsszerű érzés volt a kézfejemben. Megoldás erre: nem kell annyira erősen szorítani :)

2018. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barrénál is van könnyű út, tanítják is itt-ott: tedd a csontos részeket a helyükre, és csak ott fogjon a mutatóujj, ahol ténylegesen szükséges, több húrral kár erőlködni. Akkordonként tanítsd a kezedet a legkönnyedebb megoldásra, nagyon megéri ebben kitartónak lenni. Minden másra ott a magnézium-b6 kombó.
2018. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!