Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova kell fordulni végbélnyílá...

Hova kell fordulni végbélnyílásnál látható elváltozás esetén?

Figyelt kérdés
Már pár éve feltűnt mintha lenne valami a végbélnyílásomnál. De nagyon picike valami volt és el sem tudtam dönteni,hogy az ott normális-e vagy sem. Széklet után néha vérzett,de semmi különös. Mostanra viszont egyre gyakrabban érzem,hogy ott van valami ezért megnéztem egy tükör segítsgével és elég nagy akkor mint egy nagyobb borsószem valami. Nem tudom mi lehet az,de azt hiszem magától nem fog elmúlni. Nagyon rettegek ,hogy daganat és műteni kell. Fiatal vagyok nem akarok meghalni. Hova menjek ezzel??
2018. jan. 27. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Proktologust keress meg ezzel a problémával.
2018. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
urológia ugyanaz? Sajnos még nincs keresetem és itt a kórházban csak urulógiát látok.
2018. jan. 27. 14:51
 3/10 A kérdező kommentje:
látom az nem az. de akkor ha nincs proktológus a közelben sztks?
2018. jan. 27. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyobb kórházakban van, keresd fel a megyei kórházat. Ne rettegj, ha pár éve ott van, akkor ha daganat is, jóindulatú lesz, de valószínű, hogy valami más. Lehet begyulladt szőrtüsző vagy betokosodott vérrög. Ez persze csak találgatás, de nem kell egyből rosszindulatú daganatra gondolni. Nyugodj meg és minél előbb keress fel szakorvost. Egyébként valószínűleg kelleni fog beutaló, úgyhogy a háziorvost szerintem nem tudod megkerülni.
2018. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg aranyér, akár a háziorvoshoz is elmehetsz vele.
2018. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Biztosan kell beutaló? :( de ugye a háziorvos nem fogja mondani,hogy na most mutassam meg neki??

Láttam a magándoki 30eFtért megvizsgál,lehet jobb lenne spórolnom egy hónap alatt összeszedek annyi pénzt és inkább ott mutatom meg. Félek az egésztől és sajnos a kerültemben nincs ilyen szakrendelés, másik kerületbe meg elzavartak már párszor.

2018. jan. 27. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ember, ha nem nézi meg, akkor mégis hogy mondjon róla bármit?
2018. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát egy háziorvos nem hiszem,hogy meg tudná ezt mondani. Nő vagyok,fiatal és a házidoki egy vénember aki még egy gyógyszert sem tud felírni. Nem mutogatnám neki a fenekem meg mindenem.. nyilván nem fog megerőszakolni,na de na én még nőgyógyásznál is szégyenlős vagyok aki történetesen nő.
2018. jan. 27. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:

1.Hívd fel a területileg illetékes kórház proktológiai osztályát (lehet, hogy nincs ilyen osztályuk, akkor viszont a sebészet foglalkozik vele), ott megmondják, hogy kell-e beutaló.

2.Ha kell beutaló, akkor kérj a háziorvosodtól vizsgálat nélkül. Pl. bemész: "Kérem, írjon nekem egy doboz algopirint, ja és kérek egy beutalót az xy kórház proktológiájára / sebészetére"

3.Menj el a nőgyógyászodhoz (úgy tudom, oda nem kell beutaló), kérj tőle beutalót, mutasd meg neki a problémát, fog adni.

4.29 éves nő vagy, tényleg ne aggódj daganat miatt, persze azért járj a végére.

2018. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a tanácsokat! Felhívom a sebészetet holnap,mert proktológia nincs.

4. pontot nem értem,nem vagyok még 29 se. még 25 se..

2018. jan. 27. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!