Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Agyvérzés után műtét nélkül...

Alcoholic kérdése:

Agyvérzés után műtét nélkül van- e esély felkelni a kómából?

Figyelt kérdés
Apukám agyvérzést kapott, az agya egyharmada bevérzett. Nem vállalják a műtétet sehol. Jelenleg kómában (nem mesterséges kómában) van gépekre kötve. Van -e esélye túlélni, felébredni vagy készüljek fel a legrosszabbra?

2018. jan. 28. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Embóliás agyvérzés, vagy iszkémiás?

A leírásból az jön le, hogy embóliás. Sajnos elég kevés az esélye annak, hogy felébred és életben marad, ha nagy mértékben sérült az agy. Ne legyen igazam.

2018. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az leginkább attól függ, hogy mely területet érinti. Az az egyharmad nagyon sok, és ha valami csoda folytán még felébred egyszer, szinte biztos, hogy élete végéig gondozásra szorul majd. Ha az agytörzs is érintett, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kapcsolják ki a lélegeztetőgépet. Ez 2-3 napon belül kiderül.

Persze a reményt azért nem kell feladni, de a legrosszabbra se árt felkészülni.

2018. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom milyen, nem tartottam vele a kapcsolatot egyéb okok miatt, az orvosok nekem már nem mondtak semmit, mert a testvéréék hamarabb jártak bent és lekoppintottak azzal a szöveggel, hogy kérdezzem őket mi történt.


Az orvos elvileg azt mondta, hogy nem fog már felkelni, csak a szervezete tartja életben, nem tudom mennyi esélye van a túlélésre ha egyáltalán van, de reménykedek. Igazából azt sem értem, hogy miért nem vállalják a műtétet sehol, még Debrecenben sem.. Ennyire komplikált?

2018. jan. 28. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!