MÉRT KELL?

Figyelt kérdés
Visszatèrő ptx miatt el akarnak küldeni CT-re . Nagy bajom lehet?

2018. jan. 28. 20:15
 1/6 anonim válasza:
Az a legjobb ha ellenőriznek. Szerintem menj el, majd meglátod az eredményt.
2018. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Nagy bajom lehet?"

Igen, ha nem vállalod a CT vizsgálatot.

Azzal feltárhatják okát és kialakíthatják a megfelelő kezelést.

2018. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, legalább kiderül végre milyen a tüdőd állapota! A röntgen alig mutat ki valamit. Ez egy drága vizsgálat ezért szetetik megspórolni az orvosok. Jó, hogy elküldenek rá. Talán utána ahogy az előző hozzászóló is írta, megfelelőbb kezelést tudnak adni. Hányszor volt ptxed? Hányszor műtöttek, milyen technikával? Én a 2.nál tartok. 😣
2018. jan. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért kell mert a röntgenen a problémák 25% nem látszik. A röntgen csak azt mutatja ki ha már nagy baj van. A ct is röntgen sugarakkal dolgozik, de térben is mutat képet a tüdődről. Látszik rajta minden apró eltérés ami a röntgenen nem. Ezért kell! Nem azért küldenek mert nagy baj van, hanem azért, hogy kiderítsék van e baj és mi az. Aztán eldönthessék milyen kezelést kapsz rá. Ne hagyd ki a vizsgálatot, mert magaddal szúrsz ki. Egyébként nem fáj. Lefekszel egy ágyra betolnak egy gépbe. Kb. 5 perc. Volt már ptx műtéted?
2018. jan. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen volt már PTX műtètem mind kèt oldalamon VATS . 4 PTX vagyok túl. Műtèt óta egyszer jött ki az is pont egy èvre műtèt után
2018. jan. 29. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi volt a ctn.
2018. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!