Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, hogy nincs minden...

Normális, hogy nincs minden nap székletem?

Figyelt kérdés

Utoljára csütörtökön volt, ezért tegnap már kinyomtam magamból egy kis darabkát de amúgy nem éreztem, hogy mennem kell. Van amikor 1-2 naponta megyek, míg máskor akar 3-4 napig sem. Nem fáj a hasam, nem vagyok felpuffadva meg semmi. Könnyen ki is szokott jönni normál adagú, állagú és színű meg jól is érzem magam. Ezek miatt nem gondolom, hogy valami baj van. Nem eszek sokat de keveset sem. Arra nem emlékszem, hogy gyerekkoromban milyen gyakran volt de nem most kezdődött ez, több évvel ezelőtt is ez volt. Csak fura mert például a párom naponta akár többször is megy (nincs hasmenése) míg én napokig kibírom és szerinte ez nem normális.


Szerintetek normális vagy sem? 20 éves vagyok.


2018. jan. 30. 06:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A válaszhoz pontosabban kellene ismerni az étkezési szokásaidat, a testalkatodat, a napi folyadék bevitelt és egyebeket. A "normális" biológiai variációja meglehetősen jelentős, bár tagadhatatlan, hogy az input és output között a biológiai rendszerekben együttműködés van. Az étkezés fokozza a bélmozgásokat, amelyek folyamatosan továbbítanak. A hosszú benntartózkodási idő a béltartalmat erősen besűrűsíti, ami óhatatlanul megnehezíti az ürítést, emellett az óhatatlanul keletkező méreganyagok felszívódását semmi nem akadályozza meg. Próbálj meg naponta több folyadékot bevinni és emelni a vizet megkötő növényi rostok mennyiségét, valamint szoktasd rá magad egy rendszeres napi ürítési tevékenységre. Nem akkor kell menni, amikor érzed a szükségességét, hanem számodra ellazulásra alkalmas időben, amikor az ürítésre tudsz koncentrálni.
2018. jan. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
normális, én is 2-3 naponta szoktam, és semmi bajom nincs
2018. jan. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igazából lehet, hogy például a napokban kevesebbet ettem/ittam a megszokottnál de azért összességében volt bevitel. Az a baj amúgy, hogy ha nem érzem, hogy mennem kell akkor nem tudok rendesen és egyáltalán nem érzem azt, hogy kiürültem. Például tegnap is kicsit erőlködnöm kellett és kevés is jött. Meg ad ki néha hangokat a hasam, mozgásban vannak a beleim csak nem jön az a bizonyos.

2018. jan. 30. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!