Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szintetek milyen gyógyszert...

Szintetek milyen gyógyszert kellene szednem? Vagy vitamint?

Figyelt kérdés

Mikor hazaérek az iskolából és mire oda érek, hogy tanuljak, már este 6 óra körül szokott lenni. Kitűnő tanuló vagyok, viszont mikor tanulnom kellene eléggé fáradt vagyok és mintha ideges lennék, mozognék, másználnék össze vissza, vagy csak feküdnék és néznék ki a fejeből, mert valahogy nem tudok a tanulásra koncentrálni. Lehet, hogy a fáradság miatt van? Napi 6-7 órát alszok, néha 8-at. Vizet egy nap kb egy litert iszok meg. Néha kevesebbet. Lehet ez okozza?

Köszönöm a segítségeket!

14/l



2018. jan. 31. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, túl vagy terhelve. Eseteg vaamit próbálj itt kisilabizálni.

[link]


https://www.youtube.com/results?search_query=koncentr%C3%A1c..

2018. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Többet kellene aludnod, és több folyadékot innod, ez az alap. Plusz valószínűleg a stressz miatt is elfáradtál már, ezt valahogy csökkenteni kellene.

Szedhetsz B-, C- és D-vitamint, ill. vasat, mert lehet, hogy ezekből nem kap eleget a szervezeted.

2018. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

#2-es nek igaza van. Napi 6-7 óra vagy kevesebb alvás kevés. Most pont próbálgatom magamon milyen ha keveset-többet alszok, folyadék víz bevitel, később korábban fekvés, stb. Tapasztalatom a következő:


Ha keveset iszok, akkor nehezebben kapok levegőt, ha sokáig állok akkor szédülök. A következő nap nem tudom túl inni magam már a hasam is fáj.


Amennyiben sokat iszok, akkor felszabadult, jókedvű vagyok, jobban oda tudok figyelni órán és otthon is, valamint ha 1 órával kevesebbet alszok, nem annyira veszem észre, ha sokat iszok.


Kevés alvás: Órán nehezen tartottam fel a fejemet, nem tudtam oda figyelni, angol szavak nehezen ugrottak be, angol hallás utáni szövegértés rossz, lassú reakció és írási idő, otthoni tanulásra nehezen oda figyelés, reggel buszkésés, és estefelé felpörgés


Megfelelő mennyiségű alvás: Angol jobban megy, hallás utáni szövegértés jobb, iskolában az órán jobban rám ragad minden, elégedettség, felszabadultság, gyorsabb reakció idő, felfrissültség, reggel ébresztő előtti kelés tehát nem késtem el a buszt. 😌😌😂😂


Túl sok alvás (10-12 óra): kedvetlenség, szédülés nappal


Muszáj aludnod innid eleget, ha 8 órát alszol az is jó, de jobb lenne a 9-10 óra, igyál tejet lefekvés előtt, szellőztesd ki a szobád, ne legyen túl meleg a környezeted alvás közben.

És kövesd az előző válaszoló tippeit

2018. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megy a zöld kéz!
2018. febr. 1. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!