Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rizikós e babát várni amikor...

Rizikós e babát várni amikor vizsgaidőszak van?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Férjemmel szeretnénk kis babát. Nekem szeptember végén lesz az utolsó vizsgám és ugy szeretnénk hogy addigra már kb. 6-7 hónapos terhes legyek. Lenne e baja a picinek a vizsgák miatti stressz helyzet miatt, azon kívü hogy beindulhat a szülés?


2018. febr. 7. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Azon kívül annyi hogy nem férsz be a padba, az asztalhoz tanulni, a könyv a hasadon túl magas..én nyolc hónapos terhes voltam...ja, max.beindulhat a szülés ha túlparázod.
2018. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezen igazán nem aggódnék, hacsak nem vagy extrém stresszelő típus. Én sosem voltam különösebben ideges vizsgaidőszakban, de ha várandós lettem volna, jó előre elkezdtem volna tanulni, nem az utolsó napokban s akkor főleg nem lett volna több egy olyan alap izgatottságnál, ami az élet bármely szakában bőven van. Mondjuk az én szakom nekem elég laza volt. Szóval ez azért az egyénen és a vizsgákon is múlik. Neked kell tudnod, mekkora terhet jelent s ez alapján dönteni.
2018. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szaktól, a szorgalmadtól és attól függ, hogy mennyire bírod a stresszes helyzeteket.
2018. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valaki egy jó tanulási technikát tudna mondani?
2018. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom elmondani, ami nekem bevált, de nem biztos, hogy másnak ez jó.


Sajnos én nem tudok olyan vázlatból tanulni, ami nincs részletezve és szinte csak a kulcsszavak vannak benne. Nekem kell hozzá a "körítés", ami mögötte van, és ebből emelem ki azt a pár kulcsszót/fontos gondolatot, ami a témában a legfontosabb. Pl. most így készülök a szóbeli érettségire is. Minden témát fejezetekre lebontott, összefüggő szövegként megírok, és kiemelem a súlyozottabb részeket, fogalmakat, neveket, évszámokat stb. Így ezek a kiemelt részek adják meg a téma vázlatát, úgymond. A fejezetcímek és ezek alapján könnyebben fel lehet eleveníteni, hogy egy adott témával kapcsolatban mi az, ami köré épül a feleleted, így biztos, hogy azokat nem fogod kihagyni. A "rizsa" részből nem baj, ha kimarad valami, de nekem kell a téma megértéséhez. Én évek óta így tanulok magyarból, és főleg töriből (mert a tanár semmi lényegeset nem mond el), remélem, hogy egyetemen is be fog válni ez a módszer, én másképp nem igazán tudok tanulni, de kinek mi, ez az én módszerem. :)

2018. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek!

Az utolsónak üzenem , hogy én is így tanulok! :) Hajrá!

2018. febr. 8. 09:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy neked is bevált. :) Minden jót.
2018. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!