Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a bajom? Mi történik velem?

Mi a bajom? Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Már több mint két hete semmit sem alszom éjszakánként, valamiért úgy bepörgök hogy altatóval sem (!) tudok elaludni. Nem bulizok, nem iszok alkoholt, itthon kushadok, úgy érzem be vagyok zárva a lakásomba, hiszen csak napközben tudok aludni. Ó, és akkor azokról az álmokról inkább nem is beszélnék. Mintha egy másik személy álmait álmodnám, annyira furcsák és idegenek tőlem! Tegnap pl. azt álmodtam hogy egy öregember felkötötte magát, de végül túlélte, de fogyatékos lett, én pedig labdáztam vele. Meg azt hogy egy bőröndből kivettem a SAJÁT LÁBAMAT... Ughh... nem is akarom visszaidézni...

Szerencsére most még van lehetőségem napközben bepótolni az alvást, de ez nem sokáig lesz így...

Mindezek mellett nagyon rossz, rendszertelen a szívdobogásom és furcsa tarkófájdalmam van, sokszor úgy érzem mintha áramütés érne, megszédülök stb. Egyfolytában zabálhatnékom van, sosem voltam pedig nagy étvágyú, ráadásul borzasztóan paranoiás vagyok, főleg esténként. Be sem merem csukni a szemem, egyfolytában attól félek hogy mikor kinyitom a szemem, valaki közelről bámul majd az arcomba. (Nem néztem semmilyen horrorfilmet/thrillert).

Borzasztóan ingerlékeny és emocionálisan labilis vagyok az utóbbi időben, ilyen még sosem, SOHA SEM történt még velem. Őszintén szólva elég frusztráló ez az egész.


Mi a franc van velem? Úgy érzem kezdek megbolondulni. Légyszi segítsen aki tud!

Előre is köszi. 18/L



2018. febr. 8. 04:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi történt ezelőtt az állapot előtt, történt valami?

Írod, hogy otthon vagy, előtte történhetett valami, ami ezt kiváltotta?

A napközbeni alvás nem tudja pótolni soha az éjszakait, mert a szervezet úgy van tervezve, hogy éjjel rendben követik egymást az alvási ciklusok, napk9özbeni alvás szerintem felületesebb, mert nem az a megszokott.

Napközben nem tudnál kimenni, sétálni, vagy elfoglalni magadat és visszaállni éjszakai alvásra?

Nekem rendkívül rossz volt a közérzetem, amikor napközbeni alvással pótoltam az éjszakait...


Hallgass sok relaxációs videót youtube-ról.

2018. febr. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tünetek mind, mind az altató hatásai, -mellékhatásai. Ha már hozzászoktál nehéz lesz leszokni róla, de kényszerítsd magad. Az sem mindegy mi a hatóanyaga. Higgy nekem, sokáig szenvedtem vele. Nekem pl., a Dormicum alvajárást okozott, bármelyik másik, hozzád hasonlóan, eszement álmokat. Először próbáld Valerianával helyettesíteni, aztán apránként ezt is hagyd el. Ezek a szerek az agyi idegekre hatnak, ne tedd tönkre magad ilyen fiatalon. Kérj inkább orvosi segítséget, ne gyógyszerest. Jobbulást neked!
2018. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia Kérdező!


Nekem is volt ilyen időszakom, mint neked most. Nem egyszerű a helyzeted. IÍrtad, hogy: "semmit sem alszom éjszakánként, valamiért úgy bepörgök hogy altatóval sem" Ilyenkor folyamatosan jönnek a gondolatok a fejedben, vagy a fantziád nagyon aktív. Ez okozza azt, hogy nem tudsz elaludni. Elég nehéz sajnos megoldani a problémát.

Az nagyon jó, hogy sok álmodra emlékszel. Én nem emlékeztem az álmaimra, csak néhányra, de azok nagyon sokat segítettek abban, hogy megoldjam a problémáimat, amik nem hagytak elaludni. Több évig tartott segítség nélkül, gyógyszert csak párszor vettem be, folyamatosan, soha nem szedtem. Manapság este iszok egy kávét, fél óra múlva lefekszem aludni, mire a fejem eléri a párnát, már alszom is, folyamtosan reggelig. Az ismerőseim, akiknek alvási nehézségeik vannak, nem akarják elhinni, hogy nekem így megy az elalvás.


"Szerencsére most még van lehetőségem napközben bepótolni az alvást, de ez nem sokáig lesz így... "

Nappal is lehet pihenni, főleg, ha éjszaka nem tud az ember. Nekem 6-8 hónapig átált a szervezetem, hogy hajnal 4:00 és 4:30 között aliudtam el, reggel 7:00 és 8:00 között keltem, majd délután 1:00 és 1:30 között elaludtam, este 7:00 és 8:00 között keltem fel. Az emberi szervezet nagyon csodálatos, hihetetlenül tud alkalmazkodni a környezet változásához.

Ha esetleg meg tudod oldani, akkor ne változtass most az életeden. Mert ha napközben nem tudsz aludni, akkor pár nap alatt teljesen ki fogsz merülni lelkileg és fizikailag is. Hogy ez elmúljon, ami téged gyötör rengeteg idő kell, több hónap, akár évek is. Nekem segítség nélkül két évre volt szükségem.


"Borzasztóan ingerlékeny és emocionálisan labilis vagyok az utóbbi időben, ilyen még sosem, SOHA SEM történt még velem. Őszintén szólva elég frusztráló ez az egész."

Ha jól sejtem akor nagyon magányos is vagy. A baráttaiddal sem tarod úgy a kapcsolatot, mint régebben.


"Mindezek mellett nagyon rossz, rendszertelen a szívdobogásom és furcsa tarkófájdalmam van, sokszor úgy érzem mintha áramütés érne, megszédülök stb."

ezek mentális eredetű tünetek, nincs fizikális elváltozás a szervezetedben. Nekem is volt ilyen. A "rendszertelen szívdobogást" ha jól gondolom úgy érted, hogy ilyenkor a púlzusod közel normális, a vérnyomásod megemelkedik. A nyakadon, vagy a behajtott karodon, combodon pedig érzed erőssen a szívdobanásod által keltett lüktetést. De néha, rendszertelenül egy szívdobbanás kimarad. Esetleg erőss, migrénes fejfájásaid is lehetnek, amik nagyon hosszú ideig tartanak.


"Mi a franc van velem? Úgy érzem kezdek megbolondulni."

Nem kell aggódnod, lehet segíteni ezen ami veled történik. Adok pár tanácsot. Soha ne szedj semmijen gyógyszert! Nekem sikerült gyógyszerek nélkül túljutni ezen a nehéz élethelyzeten, amiben te épp most vagy. Láttam embereket, akik évekik köszködtek és a gyógyszerek mellékhatásaira újjabb gyógyszereket írtak fel nekik. Majd a mellékhatásra felírt gyógyszer mellékhatására újjabb gyógyszert írtak fel. Esetleg olyan komoly mellékhatások voltak, amelyek miatt le kellett állítani a gyógyszer szedését. De sokszor volt olyan, hogy nem volt a gyógyszernek pozitív hatása és az orvos találomra írt fel másikat. Az esetedben mentális probléma okkozza a tüneteket, ezek a fejedben, a gondolataid, érzéseid, emlékeid között vannak. Ott is kell megoldani, ez a tapasztalatom.


Ha Budapest környékén élsz, akkor tudok ajánlani, nagyon jó analitikus pszichológusokat. Ha vidéken élsz, akkor meg tudom kérdezni, hogy ki a jó szakember a környékeden.


Az álmaidat megérteni tudok segíteni neked. Ha gondolod írj privát üzenetet nekem.

2018. febr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!