Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok állómunkától, napi...

A sok állómunkától, napi 10-13 km gyaloglás sík talajon egy raktárban lúdtalppal és bokasüllyedéssel okozhat gerincsérvet? A doki szerint ettől jött ki és a gerincem is elvan csavarodva.

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a derekam a csípőm és a gerincem.Okozhatja ezt a napi több kilométeres gyaloglás?

2018. febr. 8. 20:28
 1/5 anonim válasza:
59%
Igen, szerintem okozhatja. Nagyon fontos a gerincközeli és a törzsizmok edzése. Erre vannak gyakorlatok a neten is. Pár hét edzés és a munka is sokkal könnyebb így.
2018. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyaloglástól nem, a többi okoz a testedben egy statikai elváltozást, ami a gerincet is éri. Menj magángyógytornára, ahol személyre szabottan betanítanak tornát. És foglalkozz a lábaddal, hosszútávon komoly károkat fog okozni.
2018. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már csináltattam számítógépes talpbetétet ahol egy üveglapra kellett állnom és a gép csinált egy képet a talpamról. Az az érdekes hogy a bal lábam eléggé odavan és a gerincemnél is bal oldalt fájnak az idegek, a bal lábamba sugárzik a fájdalom. Két kollegámnak is van ilyen talpbetéte nekik segített. Soha nem hittem volna hogy egy rossz láb ilyen hatással lehet az egész testünkre. Vettem denevérpadot is nagyon sokat segített. Azóta nem zsibbad a lábfejem.
2018. febr. 10. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:
A talpbetét sokat fog segíteni, a férjemnek is pár nap alatt megszüntek a problémái tőle. De a hátizmokat erősíteni kell ettől még.
2018. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen megyek majd tornára is.
2018. febr. 11. 03:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!