Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholproblémám lenne?

Alkoholproblémám lenne?

Figyelt kérdés
Két éve kezdtem el inni majdhogynem napi rendszerességgel. A kiváltó okok listája végtelen, szerintem. Először csak sört, utána sört vodkával. Mikor ez már nem passzolt elkezdtem nagyfröccsöt két fél vodkával inni. Munka után az első utam a kocsmába vezet, ahonnan addig nem megyek el, míg nem kerülök vigyorgós állapotokba. Amikor van lehetőségem otthon is megcsinálom a fröccsömet, bár, amikor beteg vagyok nem járok kocsmába, nem iszom otthon sem. Van úgy, hogy 2-3 napig nem iszom és nem reszketek a pia után, de mindig ott van a gondolataim közt, hogy jó lenne inni. Szerintetek ez már alkoholizmus és segítségre lenne szükségem? Elnézést a helyesírási hibákért, felvidéki vagyok. 26/F

2018. febr. 13. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egyértelmű, hogy alkohol problémád van, hidd el, tapasztalatból írom. Talán még van annyi akaraterőd, hogy magadtól letedd, ha nem megy, kérj segítséget. Amikor már naponta kell az alkohol, amikor a gondolataidban is ez foglalkoztat, amikor ettől várod a jókedvet, ellazulást, gond van.
2018. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Én is így iszogattam mint te,ugyanezeket az italokat..☺

Nem napi rendszerességgel kb heti 3-4-er.Sosem reszkettem az italért pedig jónéhány éven keresztül ez ment.Jó haverokkal összejönni,iszogatni..kocsmahangulat.Sosem tartottam magam alkoholistának,szerettem inni,részegeskedni.Viszont nem függtem tőle,akkor ittam amikor akartam,ha úgy volt kihagytam 2 hetet,3 hónapot.Soha nem ment a munka rovására,nem romlott miatta családi kapcsolatom..Most például nem ittam semmiféle alkoholt szeptember óta.Viszont következő hétvégén bemorzsolok,haveri összejövetel lesz.

Most lehet sokan fogják mondani hogy keress segítséget mert full alkoholista vagy..szerintem nem kérdezd meg magad hogy szerinted jó-e ez így neked,ha az ital miatt nem mész be melózni,vagy esetleg munka közben is előkerül egy ampulla,balhézol a családdal részegen az már gáz..akkor érdemes leállni viszont ha nem akkor egészségedre..☺

2018. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiírtad ezt a kérdést, ez már önmagában jelzésértékű!

Ugyanakkor az alkoholizmus egy nagyon árnyalt betegség, nem feltétlenül alkoholista, aki 2-3 naponta iszik, ha tudja a mértéket tartani es az is lehet alkoholista aki havi egyszer csapja szét magát.

Ha te úgy érzed, hogy gond van, akkor kérj segítséget, plane ha az ivással menekülsz a problémáid elől. Szóval végy erőt magadon, gondold át és ha úgy érzed, hogy egyedül nem megy, akkor kérj segítséget.

2018. febr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez bizony alkoholizmus. Csak ha már ez megfogalmazódott benned , jó úton vagy ha abba akarod hagyni.

Az a jó hogy valaki saját maga belátja, beismeri hogy alkesz.

Jobb az esélye abba hagyni, leszokni róla mint aki tagadja a végtelenségig .

Te még fiatal vagy sok minden előtted van.

Próbáld azt a társaságot elkerülni, keress valami jó idő töltést , amit szeretsz csinálni.

2018. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen ez már alkoholizmus,ha nem tudsz segíteni magadon kérj segítséget.ÉN szintén így voltam,kértem segítséget és be feküdtem Szigetvárra.Ott voltam 6 hónapot és azóta nem iszom és nem is kívánom az alkoholt.Ez 4 éve volt,ha kell segítek bárkinek
2018. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!