Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem régen csináltattam vérképe...

Nem régen csináltattam vérképet hajhullás miatt. Háziorvosom azt mondta minden rendben, beleértve a vasam is. Túl vagyok a góckutatáson, minden rendben találtak ott is. Kérdésem, lehetséges, hogy a vas mégsem szívódik fel rendesen?

Figyelt kérdés
Úgy értem a vérképen rendben van, és mégis vashiányos vagyok? Minden tünet arra utal. Van erre külön vizsgálat? Ha igen, mi az?

2018. febr. 17. 23:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy a vérképet nem láttam, így nem tudom mennyi a vas értéke, valamint hormonvizsgálaton is voltam.
2018. febr. 17. 23:01
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

A vashiány látszana a vérképeden.


Mennyi lett a TSH értéked?

2018. febr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fuh, passz, fejből nem tudom, de az is rendben volt. Azt hiszem a tsh 1,5 volt.
2018. febr. 17. 23:10
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Azért kérdeztem, mert a pajzsmirigy alulműködés is okozhat hajhullást. De 1,5 TSH-val az kizárható.
2018. febr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem zárható ki teljesen, a pm alulműködések kb. 10%-ában a betegség kezdeti szakaszában még teljesen normális TSH-értékek szoktak lenni. Csak hosszabb idő (hónapok, évek) után derül ki, hogy bizony már régebben megvan a gond. :(


Hasonlót tudok elképzelni a vassal is: a háziorvos azt mondta, "minden rendben" - azt akkor is mondhatja, ha a vas az alsó határ közelében van...

Én az utóbbi időben sajnos többször is voltam laborban, és mindig voltak kicsillagozott (tehát a normálistól eltérő) értékek; ezeket egy kivétellel a doki azzal intézte el, hogy "ó, az nem sokkal több/kevesebb, nem kell vele foglalkozni".


Szóval, kérdező, kérd el a laborleletet, és nézd meg a saját szemeddel, az a biztos. :)


Hajhullást egyébként a stressz vagy a fogyókúra is okozhat, ill. hormonok is.

Van valami hajszálvizsgálat is, amiből elvileg - jó esetben - ki tudják deríteni az okot, de ezt csak olvastam, hogy létezik, nem tudom, hogy működik pontosan.

2018. febr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Na valami ilyesmi eszembe jutott nekem is, hogy lehet a vas még határértéken belük van, nálam mègis már problémát okoz. Egyedüli eltérésem a kortizol szint volt, a felső határon mozgott. Tudom tudom, kevesebb stressz, na de alapvetően egy pörgős ember vagyok és nem tudok mindent kizárni. Most az utolsó próbálkozàsom egy antiandrogén fogamzásgátló (nem a legerősebb), hátha az segít. Ha nem, akkor passz, elfogadom. :)
2018. febr. 18. 05:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Uuuuh... Nem akarok nagyon beleszólni, de ha csak emiatt akarnál fogamzásgátlót, akkor inkább ne. Hormonvizsgálatok nélkül meg pláne ne. :(

Inkább szedj B-vitaminokat, magnéziumot, Omega3-at. Esetleg valamilyen gyógynövényes nyugibogyót. Ha pár hét alatt nem hoznak rendbe, akkor lépj tovább. :)

2018. febr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Foggyökérciszta? Nekem az okozta.
2018. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de panoráma röntgent csináltak és két fogorvosnak is megmutattam. Mindent rendben talàltak. Hormonvizsgálat is rendben volt, egyedül a DHEA-S volt minimálisan magasabb, ezért ajánlotta fel a nőgyógyászom a fogamzásgátlót. Amúgy vitamint annyir szedek, hogy vacsorára is elég lenne. :) jah, és még egy furcsaság! A jobb oldalon majdnem fele annyi hajam van. Onnan jobban kihullott.
2018. febr. 18. 16:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hajhullással kezdődött a cushing-szindróma. Érdemes utánaolvasnod a tüneteknek, és ha magadraismersz, nézz el egy endokrinológushoz.

Nem ijesztegetésből.

2018. jún. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!