Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mégis mi a fene bajom van?

Mégis mi a fene bajom van?

Figyelt kérdés

19 éves, végzős, érettségire készülő diák vagyok. Van motivációm, megvannak az elképzeléseim a továbbtanulást illetően, és elég erőteljesen látom magam előtt a céljaimat.

Mégis, valahogy mostanság képtelen vagyok koncentrálni. Olyan, mintha álmos lennék, de nem vagyok az, egyszerűen csak leblokkol a figyelmem. Órákon is, itthon, tanulás közben is. Szoktam sétálni, kiszellőztetem a fejem. Szoktam edzeni, hogy levezessem az energiáimat. Nem kapcsolok be semmit, se TV-t, se gépet, ami elvonhatná a figyelmemet. Odafigyelek, hogy eleget aludjak, elég vitamint és folyadékot fogyasztok. Mégis, hiába kotlok az anyag fölött, és olvasgatom, egyszerűen kikapcsol az agyam, és nem vagyok képes felfogni, amit olvasok. Próbáltam úgy, hogy felolvasom hangfelvételre, így olvasás közben is értelmezem, később pedig újra meghallgatom. De olvasás közben is "elfáradok", hallgatásnál meg a legnagyobb koncentráció mellett is egyik fülemen bemegy az infó, a másikon ki.

Most akkor mit csináljak? Ilyen kis idővel az érettségi előtt nagyon nem lenne jó lemaradni, vagy rossz jegyeket gyűjteni...


2018. febr. 18. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A monoton ingerek agyi gátlást okoznak, így a figyelem hullámzó. Tanulás esetén az ismeretanyag alvás alatt íródik át a rövidtávú memóriából a hosszútávú memóriába, így sokat segít a tanulás alatt az 5-15 perces alvási periódus.
2018. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én is így vagyok de nálam inkább azért is mert a motivációm lement 10es skálán -4 re ami nem a legjobb pont 11.re remélem össze tudom majd kapni most magam. A te esetedben talán egy hosszabb szünetet javasolnék bár nem tudom hogy lehetne megoldani főleg pont érettségi előtt.
2018. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy szünetnek én is nagyon örülnék, sőt, közlekedik is egy rövidebb szünet, csak nagyon valószínű, hogy még szünetben is tanulni kényszerülök majd. :/
2018. febr. 18. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!