Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ujjzsibbadas ejszaka?

Ujjzsibbadas ejszaka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban a kerdesben szeretnek tanacsot kerni, hogy mostmar 2. ejszaka arra kelek fel menetrendszeruen hajnali 5 kornyeken, hogy a bal kezemen a kisujjam gyurusujjam zsibbad. Panikbeteg vagyok, menetrendszeruen infarktust vizionalok magamnak, 70-77es pulzussal. (se nehezlegzes, se semmi, csak a halalfelelem jon amikor panikrohamom lesz) Ma is hajnalban arra keltem, hogy zsibbad a kis- es gyurusujjam a bal kezemen, azota meg eleg gyenge a bal karom, fajdogal a vallam, stb...irodai munkat vegzek, egyelore beszeltem a haziorvossal, holnap kell mennem hozza, azt mondta ha ugy latja csinal EKG-t, de szerinte ez nem sziv gond. Valakinek volt mar hasonlo tapasztalata?

Koszonom szepen

ui.: napkozben nincs zsibbadas egyaltalan, csak az a fura gyenge erzes a bal karomban



2018. febr. 19. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak 2 éjszaka fordult elő ez a zsibbadás akkor lehet hogy csak ráfeküdtél a kezedre és átmenetileg elszorult a vérkeringés. Ha több éjszaka előfordul ez a zsibbadás akkor gerincproblémák is okozhatják. Amit korunk népbetegsége idézhet elő, a számítógép vagy okostelefon mellett történő görnyedt ülés. A nyakban is lehet ilyen gerincprobléma. A kiboltosuló porckorong előfordul hogy ideget nyom, ekkor van például a láb- vagy kézujjban zsibbadás. Nekem a lábujjamnál volt ilyen, de műtét nélkül, a gerinc megfelelő "karbantartásával", kompenzáló mozgásokkal teljes mértékben meggyógyult. És persze a görnyedt ülés elhagyásával. Itt van tudásanyag a gerincről:

A gerincsérvek döntő többsége hatékonyan gyógyítható - műtét nélkül

[link]


De ahogy mondtam, 2 éjszakai zsibbadás még nem biztos hogy gerincproblémáról árulkodik. De ha irodában dolgozol, akkor valószínűsíti a helytelen gerinctartású ülést. Nem kell megijedni ha netán a gerincről van szó, mert sok mozgással és a helytelen tartás elhagyásával teljes mértékben meggyógyul. A túlsúly is káros a gerincre akkor is ha helyesen ülünk vagy állunk. Mert többlet terhelést ró a porckorongokra.

Olvasmány helyett kényelmesen megnézhető videókat is csatolok, hasznos infó az ülőmunkát végzőknek:


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle 1.

https://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle 2.

https://www.youtube.com/watch?v=Gc3JbdsWTtw


Ja, és a nyaki gerincnél is elő szoktak fordulni problémák. Ha MEGFELELŐ mozgásokat végzel rendszeresen, az ártani nem fog csak használ. Azért írtam nagy betűvel mert például előre hajolva nem szabad súlyt emelni gerincproblémák esetén.

2018. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!