Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az embernek normalizálódik...

Ha az embernek normalizálódik az élete, kevesebbet stresszel, több ideje jut pihenni, akkor normalizálódhat a vérnyomása is?

Figyelt kérdés
Nekem eléggé ingadozik, néha rosszul is vagyok, de volt már ilyen időszakom.Aztán valahogy renbe jött, 1-2 évig tünetmentesnek éreztem magam, bár munkám nem volt, de tudtam pihenni, kevesebbet idegeskedtem, vagy legalábbis máshogy...Most hogy két éve vagyok ezen a munkahelyen megint kezdődtek a pánikszerű tünetek s vérnyomás kiugrások.Ami lehet, hogy régebben is előfordult, csak nem vettem észre...De most észrevehetően rosszabb.Nincs elég idm pihenni, nem tudok kikapcsolni, ellazulni tartósabban.
2018. febr. 19. 18:18
 1/1 Help24 válasza:

Kedves Kérdező!


Az általad feltett kérdésre és a leírtakra válaszolva a vérnyomás valóban kihat az ember életének szerves részére így nem tesz jót ha többet idegeskedik valaki. A stressz pedig egy olyan jelenség amely teljesen normális állapotnak mondható, ugyanis ez normális védekező rendszere az emberei szervezetnek.


Stressz sok mindentől lehetséges leginkább előforduló ok amikor munkahelyen egymást bántalmazzák az emberek (szavakkal) persze de ez még a nyilvános és otthoni magánéletben is előfordul.


Érdemesnek találnám kellő figyelmet fordítani a kávé bevitelének csökkentésére ha iszol persze. Ugyanis a kávék többsége már nem az igazi receptek alapján készülnek hanem hozzáadott plusz is megtalálható benne aminek hatása az egyre nagyobb feszültség érzet, stressz, szorongás, lassan telő idő, kedvetlenség és legutolsó sorban az álmosság érzetét kelti ki az emberből.


Másrészről megvizsgálandóak az esetleges plusz gyógyszerek használatának mellékhatásai ugyan ez érvényes a vérnyomáscsökkentő szerekre is. Gyakori jelenségként tapasztalom, hogy az emberek kedvetlensége a túlzott gyógyszer túladagolás miatt következik be hiszen, Ma már mindenre valami tabletta formulát használ mindenki legyen szó C-Vitaminról vagy Magnéziumról egy szóval bármiről ami valamilyen vitamin beviteli forrásnak adhat okot. Ennek vitát adnék, ugyanis ezek a szerek az esetek több mint 90% százalékban csak ártalmas dolgokat tartalmaznak és nem vitamint.


Nem mindegy, hogy a szervezet számára természetes módon visszük be a tápanyagot vagy pedig egy általam nem elhihető össze zsugorított készítménnyel aminek több káros hatása van mint haszna még akkor is ha azt másképpen véleményeztetik a gyógyszer céget mert az üzlet az pénz ugyebár.


Harmadrészről a nyugtató gyógyszerek mellékhatásai is kiválthatnak ilyen hajlamot ha azt rendszeresen szedik vagy szedetteik az emberrel. Ami még szintén fontos az ételek bevitele, avagy inkább az egészségesebb életmód alkalmazása.


Alacsony vérnyomás 100 alatt értendő véleményem szerint amire kis többnyire pici „só” bevitellel orvosolható természetesen Kálium mentes esetében. Erre fontos oda figyelni tisztelt kérdező, ugyanis a lakosság körében kimagaslóan nagy számban Kálium tartalmú sót használnak ami vérnyomás problémákhoz vezet így, inkább a Nátrium Klorid „só”-ra kell fel figyelni amire a szervezetnek szüksége van és fontos, hogy csak ezzel sózzunk és azt nyugodtan ugyanis akármilyen riportok és ellentétes felmérések hallhatóak a szervezetnek szüksége van a Sóra természetesen csak normális mértékben nem túlzottan.


Fontos, hogy tisztában legyen Ön is a mai „só” fogalmával ugyanis a Kálium tartalmú sók fogyasztása amivel szinte sok étterem és gyorsétterem is egyben dolgozik nemzőképtelenséget okoz a Nőknél és a férfiaknál egyaránt.


Üdvözlettel:

Help24

2018. febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!