Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincs bedugulva az orrom, de...

Nincs bedugulva az orrom, de nem kapok levegőt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kb. 3,5 éve kezdődött, azóta hol az egyik orrlyukamon, hol a másikon, hol egyiken sem kapok levegőt. Ha lefekszek, mindig azon nem kapok amelyik oldalamon fekszek. Akárhogy fújom, amikor már semmi nincs az orromban akkor, sem kapok levegőt. Nasivin-t használok már lassan 2 éve, amikor kell befújok, azzal minden jól is megy, de anélkül semmi levegőt nem kapok. Próbáltam már sok más sprayt, cseppet; egyik sem segit csak a Nasivin. Voltam sokszor fül-orr-gégésznél, csinált allergia-tesztet, csak parlagfűre vagyok allergiás, aminek alig vagyok a közelében, főleg télen. Orrmandulámat is kiszedték már, azt mondták hogy majd segit, de nem. Voltam azóta megint a fül-orr-gégésznél, azt mondta: többet nehogy használjam a Nasivin-t és az ahhoz hasonlókat, mert megvastagszik az orrnyálkahártyám, amit aztán csak műtéttel lehet levágni. Cserébe felirt egy szteroidos orrsprayt, hogy használjam azt 3 hétig, és majd meglátjuk mi lesz. Én pedig nem birok ki 3 hetet orron át történő levegővétel nélkül. Nem fogok 3 hétig szenvedni, hogy nem tudok aludni, nem érzem az izeket és kiszárad a torkom. Mit csináljak?

2018. febr. 19. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Hát nezd. Ha nem tartod be az orvosi utasítást, akkor szenvedj tovább.
2018. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szenvedek. Pont az orvosi utasítás miatt szenvednék.
2018. febr. 19. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet száraz a levegő a szobádban éjjel. Hidraltálni kellene belül az orrnyálkahártyád. Salvus víz, vagy First spré, esetleg orr- fül gégész által felírt nyálkahártya regeneráló jöhet szóba. Bepanthen kenőccsel is bekenheted belül egy fülpálcával az orrodat.
2018. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, majd kipróbálom. Egyébként nem csak éjjel nem kapok levegőt.
2018. febr. 19. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!