Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Donornak lenni vagy sem?

Donornak lenni vagy sem?

Figyelt kérdés

Hollandiában nem rég elfogadtak az uj donor törvényt, miszerint ha életedben nem tiltottad meg, a halálod után a szerveid felhsznalhatoak donor szervkent. Hollandiában azóta 30ezer tiltó regisztráció érkezett be. A törvény atfutasa 2 év, ezalatt mindenki, aki nem regisztrált valamilyen módon levelet kap majd, ha nem reagál, fél év múlva újabb levelet kap, ezután pedig automatikusan donorra válik. A regisztráció négy lehetőséget ad -eddig is így volt -: teljes donáció, teljes tiltás, meghatározott szerv donacioja, illetve a közeli hozzátartozó dönthet a lehetőség.

Magyarországon is ugyanígy az automatikus donáció van törvényben, tehát ha életedben nem tiltottad, akkor felhasználhatoak a szerveid.

Te mit gondolsz erről? Regisztrálnál hogy donor legyél, vagy épp ellenkezőleg, tennél érte, higy ne lehessen felhasználni a szerveidet?


2018. febr. 20. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Halál után mégis mi az istent csinálnék a szerveimmel? Valakinek az életét is meg lehet menteni. Szerintem egyértelmű a dolog.
2018. febr. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül egyértelmű. A férjem pl azt mondta, ez egy személyes döntés, a saját teste felett ő rendelkezik, így amikor elfogadtak a törvényt, az volt az első dolga, hogy regisztrált, ő nem engedélyezi a szervei felhasználását. A többség, aki a híreknek nyilatkozott szinten ezzel indokolta : az ő teste, az állam nem dönthet erről.

Én mindig úgy gondoltam, hogy persze, használják fel a szerveimet, akkor nekem már úgyis mindegy, hátha megmenti valaki eletet. De pl ebben a pillanatban biztos vagyok benne, higy ha a gyerekemrol kellene döntenem, nem engedném.

2018. febr. 20. 07:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Akiben akár a gyerekével kapcsolatban, akár saját magával kapcsolatban felmerül a kétely, az egy önző szemétláda. Nincs kibúvó, nincs mentség.
2018. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem picit túlzó a véleményed, utolsó. Önző szemétlada lenne azért, mert nem akarja, hogy az engedélye nélkül felhasznaljak a szerveit? Önző lennék azért, mert azt kivannam, hogy ha már elvesztettem a gyerekemet, annak minden egyes sejtjerol tudni akarom, hogy nyugalomban pihen?
2018. febr. 21. 06:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Azok már csak halott sejtek, szövetek, szervek. Viszont valakinek ez életét is megmemthetnék vele.
2018. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha halott sejt, szövet vagy szerv, akkor nem megfelelő donációra, utolsó. Még van határozva, hogy a halál bealta után mit meddig lehet felhasználni. Nem várják meg, higy "kihűljön" a test... Ez rémisztő. Mert mi van, ha tévednek. Szülőként mennyire tudnám azt elfogadni, hogy azt mondják, meghalt, vagy inkább vegyük azt, hogy agyhalottnak nyilvánítják. Mi van, ha tévednek? Mi van, ha csoda történne, de nem tud, mert kiveszik x szervet?
2018. febr. 21. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!