Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszeres gondolatok? Mit...

Kényszeres gondolatok? Mit lehet veluk kezdeni?

Figyelt kérdés

Felek a megorulestol, hogy bantok valakit, hogy sajat magamban teszek kart es ezek a gondolatok egyre tobbszor jonnek elo, tudom, hogy nem tennem meg, de ezen jar az agyam es mar iszonyuan szorongok ezmiatt, valaki kerem segitsen:(

17/l


2018. febr. 24. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd fel a pszichiátered és kérdezd meg tőle, hogy mit lehet tenni. Kitartás c:
2018. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el az agyat úgy, mint egy nagy erdő. Vannak szélesebb és keskenyebb ösvények, amiket már "kitapostak" az arra járók. (Ezek a gondolatok.) Minél többet járnak valamelyik úton, annál jobban kitaposódik, bejáratódik. - Ez tényleg így működik egyébként, csak nem tudom a megfelelő szakkifejezéseket. Valami olyasmi, hogy az utak a szinapszisok, amiket az agy létrehoz; de a nem használt szinapszisokat bontja is egy idő után.

Tehát ha azt akarod, hogy "visszaálljon" a régi rend, akkor ne engedj teret ezeknek a gondolatoknak, hogy ne tudjanak még inkább befészkelődni. Ahogy eszedbe jut ilyesmi, azonnal állítsd le. Gondolj valami másra, foglald el magad valamivel, ami leköti a figyelmedet. És ahányszor előjön egy-egy ilyen gondolat, ezt annyiszor meg kell csinálni. Ha ötpercenként jön, akkor ötpercenként... De ritkulni fognak előbb-utóbb, az biztos. (Van ocd-s ismerősöm, nála sokszor bevált ez a technika. Pluszban esetleg mondhatod is hangosan, hogy "gondolat, stop", vagy "állj, ez hülyeség" - és utána tényleg ne rágódj rajta, ne engedd, hogy eluralkodjon rajtad.)

2018. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!